Kopalnia Stanisław

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Sławek w 07 Maj 2008, 22:24

Ano wlaśnie może by się tak zebrać w tą sobotę ( 10.05 )do południa i coś grzebnąć.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez le_szek w 07 Maj 2008, 23:26

Sławek napisał(a):Ano wlaśnie może by się tak zebrać w tą sobotę ( 10.05 )do południa i coś grzebnąć.

Ja nie jestem w stanie powiedzieć, czy będę mógł - jak ustalicie coś i się spotkacie, postaram się dołączyć, ale nie obiecuję (mnie jednak bardziej w tygodniu pasi)
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Płatek w 08 Maj 2008, 12:35

Tak jest ,koniec gadki .Bierzemy się do roboty,niema Leszek że nie możesz.Masz być !! :wink:.Może w piatek ustalimy jakąś godzinę spotkania.Jakiś szpadel czy łopate chyba mam,wiadro też się znajdzie.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez le_szek w 08 Maj 2008, 12:58

Płatek napisał(a):Tak jest ,koniec gadki .Bierzemy się do roboty,niema Leszek że nie możesz.Masz być !! :wink:.Może w piatek ustalimy jakąś godzinę spotkania.Jakiś szpadel czy łopate chyba mam,wiadro też się znajdzie.


Jeśli tylko będę mógł - przyjdę (najbardziej realna dla mnie godzina to tak mniej więcej 11-12, potem prawie na pewno jadę do rodziny). Jak nie - wyznaczę sobie karniaka i pójdę kopać samotnie w przyszłym tygodniu :)
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Sławek w 08 Maj 2008, 20:32

Proponuję spotkanie ok. 9 lub 10 przy upadowej, kto będzie mógl przyjedzie na czas a kto nie to później przecież ta dziura w ziemi nam nie zniknie a postępy robót nie będą rekordowe jak w 50 latach :D
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez le_szek w 09 Maj 2008, 10:35

Sławek napisał(a):Proponuję spotkanie ok. 9 lub 10 przy upadowej, kto będzie mógl przyjedzie na czas a kto nie to później przecież ta dziura w ziemi nam nie zniknie a postępy robót nie będą rekordowe jak w 50 latach :D


Postaram się być między 10 a 11, mam prośbę o sms-a, jak tam dotrzecie.

Ps. Nie mam nic do kopania co prawda, ale jeżeli Wy macie, to się podłączę - tam i tak więcej niż jedna osoba do kopania się nie zmieści.
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Sławek w 09 Maj 2008, 13:00

Dobrze panie Bobrze :)
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Płatek w 09 Maj 2008, 16:39

Sławku i Leszku jeżeli chodzi o mnie to bardziej pasuje mi godz.10.00.Będę po pracy (nocka)więc te dwie godzinki muszę odespać.Skombinuje szpadel i wiadro.

Sławku jeśli możesz to zostaw mi na priva nr.telefonu.Potwierdzę swoją obecność telefonicznie przed godz. 10.00.

Nie mam latarki a może się przydać do podświetlenia gdyby udało nam się przekopać.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez le_szek w 09 Maj 2008, 16:55

Może jednak 11 w takim razie? Bo ja na 10 nie zdążę, raczej bliżej 11 będę.
Latarkę mam (jeśli tylko nie zapomnę jej zabrać) :)
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Płatek w 10 Maj 2008, 15:49

No i ziemia została ruszona!O godzinie 10.00 zameldowałem się jako pierwszy i przystąpiłem do zaplanowanych działań.Kolejny dołaczył Sławek a kilkanaście minut za nim Leszek.Na początku szło całkiem dobrze,pogłebiliśmy miejsce dla operatora szpadla i ruszyliśmy wgłąb upadowej.Kilkanaście minut kopania i zdziwienie,skończyła się sypka ziemia i pojawiła się twarda glina.Okazało się że upadowa jest idealnie zasypana po sam strop czymś co na pierwszy rzut oka wyglada jak glina.Tu musi wypowiedzieć sią Sławek co to za cholerstwo.

Pomimo niepowodzeń Leszek zaproponował inną metodę dostania się do wnętrza,bardziej nowatorską.Wymaga ona jednak kilkutygodniowych omówień :wink:
Jednym słowem Euro 2012!

Ja jako gitara prowadząca
Image

Zmiennik nr.I Sławek
Image

Zmiennik nr.II Leszek
Image
Ostatnio edytowany przez Płatek, 10 Maj 2008, 23:41, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Sławek w 10 Maj 2008, 23:03

Troszkę czasu poswięcilem znalezieniu odpowiedzi w sprawie obecności jasnoszarej gliny we wnętrzu upadowej więc piszę dopiero teraz.
Jej wygląd jako jednolitej masy wypełniajacej szczelnie upadową pod strop świadczy że nie została zgarnięta mechanicznie w postaci zwałowiska do wnętrza wyrobiska z jakiejś pryzmy na powierzchni lecz podlegala ona procesowi sedymentacji (osadzania) w wyrobisku.
A to wskazuje na to że jest to tzw korek iłowy stosowany dawniej do izolacji starych wyrobisk i za "plecami" ma tamę np deskową. Długość takiego korka może być różna. Korki ilowe wykonywano w ten sposob że wtłaczano w ograniczoną tamami posdsadzkowymi przestrzeń mieszaninę zmielonej skały płonnej ( łupek ilasty ) oraz wody. Mieszanina szczelnie wypełniała wolna przestrzeń i postępował proces zestalania podsadzki, nadmiar wody odsączał się poza tamy podsadzkowe.
Przed nami więc ciężkie i długie fedrowanie :shock:
Leszek wpadł faktycznie na dobry pomysł i będzie go trzeba wdrożyć - bardzo ogolnie polega on na sądowaniu stropu.

Uzupełnię też fotoreportaż Andrzeja o kilka zdjęć:

Image
Przodek zasiłowanej upadowej , widoczne szczelne wypełnienie aż pod strop.

Image
Platkowi co jakis czas przeszkadzała w robocie żaba, którą prawdopodobnie wysiedliliśmy z dobrego miejsca.

Image
Leszek urabiający korek iłowy za pomocą specjalnej łopaty.

Image
Po zakończonych pracach eksploracyjnych wlot do wyrobiska został w odpowiedni sposób zabezpieczony.

Z uwagi na rozpoczęte już przez Naszą Trójkę roboty "górnicze" chciałbym zaapelowac do innych ewentualnych poszukiwaczy skarbów aby powstrzymali się z dalszym rozkopywaniem upadowej gdyż jako pierwsi zdobylismy informację o cennym depozycie złożonym w upadowej który mamy zamiar bezwzględnie zdobyć przyznając sobie jednocześnie pierwszeństwo w eksploracji ( ew. eksploatacji)upadowej :mrgreen: .
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez geolog w 11 Maj 2008, 08:51

Nie wierze własnym oczom :shock:
po zimowym lenistwie chłopcy wreszcie wzieli się na wiosne za robotę :lol: :twisted: :D :mrgreen:
Wielki plus od geologa, może nawet medal :!:
Chyba też pomogę w kopaniu bo saperkę jeszcze z harcerstwa mam
a i młotek geologiczny do rozkuwania iłu by się przydał :wink:

A tak na serio ...
sadze że na podstawie wypowiedzi Sławka ten korek ilasty może być dość długi
i twardy do sforsowania - raczej bardziej niz łopata wskazany byłby tu kilof
bo ten ił jest bardzo twardy a poza tym pozycja do kopania dość uciążliwa.
Sławku piszesz ze za tym iłem może byc tama z deskami -
rozumiem ze dalej juz ( o ile nie byłoby to zalane )
byłaby pusta przestrzeń ?
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez Sławek w 11 Maj 2008, 10:32

Tak powinna być tama, ale dlugość korka może być rożna, w najgorszym wypadku na całej długości tu nie ma żadnych zasad co do maximum.
Trzeba dziobać :D
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez geolog w 11 Maj 2008, 13:11

Widać że chyba będzie tu trzeba zastosować oblężniczą metodę eksploracji :wink:
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Re: Kopalnia Stanisław

Postprzez le_szek w 11 Maj 2008, 13:17

geolog napisał(a):Widać że chyba będzie tu trzeba zastosować oblężniczą metodę eksploracji :wink:


Masz na myśli wydrążenie muru i podłożenie miny czy może granie na trąbach? :lol:
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

PoprzedniaNastępna

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron