Ciekawe obiekty na terenie jaworzna

Ciekawe obiekty na terenie jaworzna

Postprzez ka91mil w 24 Mar 2008, 12:19

W tym temacie prosił bym wasz byście opisywali dojścia do ciekawych miejsc w Jaworznie,mile widziane były by opisy,zdjęcia,odręczne(w paincie)rysunki.

Na terenie kamieniołomu na warpiach odkryłem 3 ciekawe miejsca.
Ogólny plan kamieniołomu(taki odręczny,wielkości i kształty sie nie zgadzaja dokładnie ale mniej więcej wiadomo gdzie co jest:
Image

1.Gliniana grota:"2" wejście w lesie nie trzeba uważnie patrzeć bo widać wyróżniająca sie czerwona glinę na tle białych skal,da sie wejść choć nie wchodziłem daleko bo nie chciałem sie ubrudzić:
Image

2.Grota z pająkami"1";są tam pająki,koleżanka która sie tam wciskała mówiła ze jest zagruzowana ale wątpię w to,gdyż ona panicznie boi sie pająków i mogla tak tylko mówić:D.
Image


3.znalazłem tez taka grotę ale zapomniałem gdzie ona sie znajdywała:
Image

4.Sztolnia nie mam zdjęć z niej ale na tym forum widziałem zdjęcia z niej jest to sztolnia na sodowej górze :),zamieszkała przez mendy i żule,ale i tak piękna w środku,dużo w niej pyłu węglowego i wystających prętów z ziemi

wszystkie zdjęcia wykonałem dnia: 22.03.08.

Zachęcam do opisywania swoich odkryć swoich odkryć
ka91mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Dołączenie: 22 Mar 2008, 23:03

Postprzez geolog w 24 Mar 2008, 13:42

To wszystko jest juz znane i opisane na tym forum i forum speleo.
Poszukaj sobie tematy związane z kamieniołomem w Jaworznie a poczytasz i poogladasz jak eksplorowano te obiekty.
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez ka91mil w 24 Mar 2008, 16:56

Wiem,ale niepodawali dokladnych drog jak tam dotrzec.

Dzis bylem w tym kamienilomie znow i dzis dodam nowe zdjecia.

Jesli mogby ktos powiedziec mi mniej wiecej jak dotrzec do jakis szybow(jaskin ?) na pieczyskach ,bo kolega cos opowiadal ale niewiem dalej gdzie to jest.
ka91mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Dołączenie: 22 Mar 2008, 23:03

Postprzez geolog w 24 Mar 2008, 23:46

Chodzi ci pewnie o jaskinie w Jaworznie opisana w Jaskiniach i inne mniejsze obiekty z Inwentarza Bąka - są one w nieczynnym kamieniołomie dolomitu obok tzw, Jeziorka nurkowego.
Truno bardzo je znależć bo otwór lubi się zasypywać
Oto fotka z wejścia do tej Jaskini -Image
jest to największa tutejsza jaskinia - ma ok 40m długości. Mam jej opis i plan gdzieś z czasopisma "Jaskinie".
A co do szybów i sztolni to jest kilka takich obiektów ( są opisane z lokalizacją ) głównie w Długoszynie i Dąbrowie Narodowej np ok 250m obszerna Sztolnia Marian - patrz zdjęcie:
Image
oraz na Górze Glinnej ( Jeleń ). (Tez są opisane więc nie będe ponownie opisywał je )
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Re: Ciekawe obiekty na terenie jaworzna

Postprzez Sławek w 25 Mar 2008, 11:27

tekst Ka91mil: "2.Grota z pająkami"1";są tam pająki,koleżanka która sie tam wciskała mówiła ze jest zagruzowana ale wątpię w to,gdyż ona panicznie boi sie pająków i mogla tak tylko mówić:D.
Image".


Bez urazy...
"Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" :lol: :lol:
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez ka91mil w 25 Mar 2008, 12:16

Wczoraj do oby dwóch grot (ta z glina i ta z pająkami) sie wczołgałem cały i ta z pająkami jest długa na 2 metry i nie da sie jej powiększyć ,ta z glina jest trochę większa i da sie ja powiększyć kopiąc w miękkiej glinie
ka91mil
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Dołączenie: 22 Mar 2008, 23:03

Postprzez Sławek w 25 Mar 2008, 12:18

Zwracam honor i pozdrawiam :D
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez admin w 25 Mar 2008, 14:41

ka91mil napisał(a):Wczoraj do oby dwóch grot (ta z glina i ta z pająkami) sie wczołgałem cały i ta z pająkami jest długa na 2 metry i nie da sie jej powiększyć ,ta z glina jest trochę większa i da sie ja powiększyć kopiąc w miękkiej glinie

a o Meta menardi słyszeliście z koleżanką?
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów


Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron