Szyb wentylacyjny "Jan" w Czeladzi

Postprzez Sławek w 14 Mar 2008, 21:58

Ależ nie opuszczaj miny, trzeba trochę cierpliwości rozmawiałem z ludźmi pracującymi kiedyś w kopalni "Saturn" są to przeważnie już emeryci ale do takich materiałów nie przywiązywali wagi i poprostu ich nie mają. Muszę trafić na kogoś kto pracował w dziale mierniczo-geologicznym to może byc większa szansa. Mam to w kazdym bądź razie cały czas na uwadze.
Jestem ciekaw czy władze miasta Czeladź mają jakieś plany w stosunku do starej zabudowy pokopalnianej oraz szybu N-I, gdy byłem tam ostatnio teren i zabudowania sprawiały przygnębiające wrażenie.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Doczu w 14 Mar 2008, 22:20

Sławek napisał(a):Jestem ciekaw czy władze miasta Czeladź mają jakieś plany w stosunku do starej zabudowy pokopalnianej oraz szybu N-I, gdy byłem tam ostatnio teren i zabudowania sprawiały przygnębiające wrażenie.

Plany to pewnie mają - gorzej z ich wdrozeniem pewnie.
Niestety ja jak tamtedy przejeżdżam to coraz częściej mam przeczucie, że te tereny zostaną zostawione same sobie i nic tam nie powstanie :-(
Nawet ta galeria, która tam się znajduje nie jest w stanie przyciagnąć zadnego widza. Ani jakiejś reklamy nie widac, ani nie widziałem żeby tam jakies ciekawe wystawy były - lipa jednym slowem :-(
Obawiam się, że ta galeria okaże się niewypałem.
Ale jest światelko w tunelu - ponoc uruchomili (czy mają uruchomić) zegar na wiezy :-)
Image
Doczu
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 281
Dołączenie: 16 Lip 2006, 20:23
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Sławek w 14 Mar 2008, 22:52

Ważne jest żeby nie zapomnieć o zabudowie kopalnianej gdyż na terenie Zagłębia jest to obecnie chyba ostatnie miejsce z zachowanym kompleksem dawnej kopalni.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Marcin Boruta w 15 Mar 2008, 00:22

Pozdrawiam
Marcin Boruta
-------------------------
www.czeladz.org.pl
www.forum.czeladz.org.pl
Awatar użytkownika
Marcin Boruta
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 24
Dołączenie: 01 Lip 2006, 17:58
Miejscowość: Czeladź

Postprzez Doczu w 15 Mar 2008, 00:33

Żeby choć 10% udalo się zrealizować, to byłoby świetnie.
Image
Doczu
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 281
Dołączenie: 16 Lip 2006, 20:23
Miejscowość: Zagórze

Poprzednia

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron