Kopalnia Maksymilian na Staszicu

Postprzez Płatek w 13 Mar 2008, 16:18

Ja odpadam a i Wam odradzam się tam wybrać,nic szczególnego oprócz śmieci z pobliskich domow.

Lepiej luknijcie sobie w inne miejsce.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez Płatek w 13 Mar 2008, 16:45

To jest to wyrobisko po cegielni widoczne na mapie satelitarnej zamieszczonej przez Leszka.
Nawet podczas największych suchych lat wypełnione jest wodą choć jego głębokość nie przekracza 50cm.

Image
Za drzewami po lewej była kop. Maksymiljan
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez Sławek w 13 Mar 2008, 19:16

Płatek napisał(a):To jest to wyrobisko po cegielni widoczne na mapie satelitarnej zamieszczonej przez Leszka.
Nawet podczas największych suchych lat wypełnione jest wodą choć jego głębokość nie przekracza 50cm.

Image
Za drzewami po lewej była kop. Maksymiljan


Ufam w takim razie znawcy tematu i może w zamian zaproponuję mały jednogodzinny wypadzik do Strzyżowic, mam tam jescze coś do oglądnięcia, mogę przy okazji pokazać to co zostało z kopalni Tadeusz. Chcę tam skoczyć w piątek po pracy ( po godz. 15 ) mogę zgarnąć chętnych po drodze. Nie wiem czy w zwyczajową dla mnie sobotę bedę miał czas.

Odnośnie zalwiska to dość ciekawa sprawa musi mieć stałe w miarę wydajne zasilanie wodami gruntowymi. To może być przyklad tzw podtopień powstałych w wyniku osiadań terenu wywołanych eksploatacją górniczą bo na wyrobisko po wybierce gliny to jest chyba za płytkie.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Płatek w 13 Mar 2008, 19:28

Też mi się wydaje że jest za płytkie,ale nie wiadomo czy nie zostało zasypane czymś co było zbędne np: przy budowie drogi lub po rozbiórce ceglanych budynków tej cegielni.

Ale obok tego stawu są jeszcze głębokie doły o średnicy nawet 10m i głębokości 2m lecz już bez wody.
Jak to tłumaczyć :?:
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez Sławek w 13 Mar 2008, 20:09

Zalewisko tworzy bezodpływową nieckę podściełaną warstwą nieprzepusczalną ( np. gliny) stąd woda znajduje sie niejako w pułapce z której może tylko parować. Doły sa głębsze na tyle, że przekraczają grubość warstwy nieprzepuszczalnej przez co woda np. opadowa lub z lokalnego poziomu gruntowego wsiąka w warstwy przepuszczalne ( np. piaski )zalegające poniżej.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez admin w 13 Mar 2008, 21:46

ja bym się pisał na jutro na 15.00 lub później. Gdzie moglibyśmy się spotkać?
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Sławek w 13 Mar 2008, 21:53

Kończę o 15 więc za ok. 15 min będę np. pod Urzędem Miasta w Sosnowcu jeżeli Ci to pasuje.
W zasadzie po drodze jest centrum M1 w Czeladzi i można wyznaczyć punkt kontaktowy pod MC Donaldem powiedzmy 20 min po 15 -tej. Wybierz co Ci bardziej pasuje.
Grafitowa corollka.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez admin w 13 Mar 2008, 22:19

może być około 15.15 pod UM?

proszę o nr komórki na priva i ja też wyślę swój(w przypadku gdybyśmy się nie mogli zlokalizować)
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Sławek w 13 Mar 2008, 22:27

Pasuje, wiadomość wysłana.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Poprzednia

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron