Gazeta zakładowa ZAGÓRZANIN

Gazeta zakładowa ZAGÓRZANIN

Postprzez Płatek w 02 Mar 2008, 20:51

Podobno była to gazeta zakładowa kop. Mortimer.Czy może to ktoś potwierdzić?
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez admin w 02 Mar 2008, 21:27

wiem, że istniała gazetka kop. Czerwone-Zagłębie. Na temat gazetki samego Mortimera nic nie wiem. Warto spytać w bibliotekach na Zagórzu, choć przyznam, że z tą w Klimontowie mam złe doświadczenia...nie maja o wielu sprawach zielonego pojęcia i nie wiedzą co mają w swoich zbiorach...niestety :(
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Płatek w 02 Mar 2008, 22:33

To ta sama gazeta tylko zmieniła nazwę po 1974 roku.


(gazeta zakładowa kopalni Mortimer Porąbka; od 1974 pod zmienionym tytułem "Czerwone Zagłębie" po połączeniu z gazetą kopalni Klimontów) w Sosnowcu[/quote]
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez admin w 03 Mar 2008, 19:30

"Jan Krzysztofczyk (...)Pisarz rozpoczął współpracę ze śląską prasą: był aplikantem dziennikarskim w redakcji chorzowskiego tygodnika "Goniec Górnośląski", a po zdaniu aplikacji został redaktorem naczelnym gazety "Zagórzanin" (gazeta zakładowa kopalni Mortimer Porąbka; od 1974 pod zmienionym tytułem "Czerwone Zagłębie" po połączeniu z gazetą kopalni Klimontów) w Sosnowcu, na którym to stanowisku pozostawał przez pięć lat - do roku 1975, kiedy przeszedł na rentę inwalidzką i ponownie przeniósł się na Kielecczyznę - tym razem do Czarncy k. Włoszczowy. Zdobyte na Śląsku doświadczenia dziennikarskie wykorzystywał w pracy dla kieleckiego dziennika "Echo Dnia" (od roku 1975 jest stałym współpracownikiem gazety). "

http://mswojcik.webpark.pl/jk.htm
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Sławek w 03 Mar 2008, 19:50

Nie spotkałem się z taką gazetą na tej kopalni, ale ja zacząłem pracę w KWK "Cz-Z" dopiero w 1984 roku to może poszła w niepamięć.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń


Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron