sosnowieckie kopalnie w TV

sosnowieckie kopalnie w TV

Postprzez admin w 01 Mar 2008, 21:35

pytanie kieruję przede wszystkim do starszych ode mnie:
jak często w różnego rodzaju programach informacyjnych w latach 70 i 80 emitowano materiały dotyczące sosnowieckich kopalń?
Ja pamiętam oczywiście relacje o tragicznym wypadku w Niwce-Modrzejów w 1998 r., ale jak wyglądało to wcześniej?
czy kiedykolwiek pokazywano jakieś materiały z Klimontowa?
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Sławek w 01 Mar 2008, 23:27

lata 70 - przypominają mi się relacje o "rekordach" wydobycia w KWK "Mortimer -Porąbka " a później podobne wyczyny w KWK "Czerwone Zagłębie" :D :D :D
lata 80 - głośna sprawa obrzucenia przez "nieznanych sprawców" wejścia do KWK "Sosnowiec" gazami łzawiącymi.
Były tez relacje o wypadkach.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez admin w 02 Mar 2008, 19:26

Sławek napisał(a):lata 70 - przypominają mi się relacje o "rekordach" wydobycia w KWK "Mortimer -Porąbka " a później podobne wyczyny w KWK "Czerwone Zagłębie" :D :D :D
lata 80 - głośna sprawa obrzucenia przez "nieznanych sprawców" wejścia do KWK "Sosnowiec" gazami łzawiącymi.
Były tez relacje o wypadkach.

w TV?
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Sławek w 02 Mar 2008, 20:50

W dziennikach, chyba przeważnie lokalnych ( TV Katowice ), to były zwykłe informacje.
Jeżeli chodzi o kop. Sosnowiec, sprawa stala sie na tyle głośna, że było to odpowiednio przekazane po myśli władzy ludowej :D. Każdy i tak wiedział jak było na prawdę.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń


Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron