Plan powierzchni KWK Porąbka-Klimontów

Plan powierzchni KWK Porąbka-Klimontów

Postprzez Żabek w 12 Wrz 2007, 21:47

Witam!
Jako, że jest to mój pierwszy post na Forum, wypada mi się przedstawić. Na imię mam Damian a mieszkam na Dańdówce. Co łączy mnie z Klimontowem? Otóż tam się wychowałem, dokładnie na fińskich domkach koło mijanki tramwajowej i elbisów. Wiadomo gdzie :)
Co mnie sprowadza na Forum?
Otóż poszukuję informacji na temat KWK Porąbka-Klimontów. A dokładniej chodzi mi o, nazwijmy to 'aspekt kolejowy'. Zbieram wszelkie informacje jak wyglądał układ torów na terenie samej Kopalni. Wiadomo, że od południa dochodził tor Kolei Piaskowej. Chodzi mi o jakiś schemat, rysunek, zdjęcie, gdzie widać kawałek torów. Najlepiej z okresu ok. 1990 ale nie ma to większego znaczenia. Może zachowała się jakaś mapa, plan z nastawni czy coś podobnego. A może na Forum jest ktoś, kto pracował w w/w dziale Kopalni i mógłby podzielić się informacjami.

Będę bardzo zobowiązany
Pozdrawiam
Damian

PS. Jeśli ktoś dysponowałby podobnymi informacjami nt. KWK Sosnowiec to również poproszę :)
Żabek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Dołączenie: 12 Wrz 2007, 20:00

Re: Plan powierzchni KWK Porąbka-Klimontów

Postprzez Sławek w 12 Wrz 2007, 22:36

Żabek napisał(a):Witam!
Jako, że jest to mój pierwszy post na Forum, wypada mi się przedstawić. Na imię mam Damian a mieszkam na Dańdówce. Co łączy mnie z Klimontowem? Otóż tam się wychowałem, dokładnie na fińskich domkach koło mijanki tramwajowej i elbisów. Wiadomo gdzie :)
Co mnie sprowadza na Forum?
Otóż poszukuję informacji na temat KWK Porąbka-Klimontów. A dokładniej chodzi mi o, nazwijmy to 'aspekt kolejowy'. Zbieram wszelkie informacje jak wyglądał układ torów na terenie samej Kopalni. Wiadomo, że od południa dochodził tor Kolei Piaskowej. Chodzi mi o jakiś schemat, rysunek, zdjęcie, gdzie widać kawałek torów. Najlepiej z okresu ok. 1990 ale nie ma to większego znaczenia. Może zachowała się jakaś mapa, plan z nastawni czy coś podobnego. A może na Forum jest ktoś, kto pracował w w/w dziale Kopalni i mógłby podzielić się informacjami.

Będę bardzo zobowiązany
Pozdrawiam
Damian

PS. Jeśli ktoś dysponowałby podobnymi informacjami nt. KWK Sosnowiec to również poproszę :)




Skan mapy sytuacyjno - wysokosciowej z zaznaczonymi torowiskami przesłałem na priva.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Żabek w 13 Wrz 2007, 16:58

Dziękuję bardzo @Sławkowi :D

Trochę nie na miejscu, wszak to Forum o Klimontowie a nie o Sielcu, ale może ktoś posiada podobne informacje na temat b. KWK Sosnowiec? Będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam
Damian
Żabek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 14
Dołączenie: 12 Wrz 2007, 20:00

Postprzez admin w 13 Wrz 2007, 17:36

Sławku, mógłbym też poprosić o tą mapkę?
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Sławek w 13 Wrz 2007, 19:19

Ok. Przesyłam zaraz na maila bo mam problemy z Fotosikiem.pl
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń


Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron