Kopalnie, podziemia, schrony, jaskinie

Kopalnie, podziemia, schrony, jaskinie

Postprzez Mar w 01 Lut 2006, 23:09

Czy zna może ktoś jakieś z wyzej wymienionych obiektów w Klimontowie lub najbliższej okolicy które mozna spenetrować??? :?:

Dzięki za odpowiedzi.
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Re: Kopalnie, podziemia, schrony, jaskinie

Postprzez Gość w 02 Lut 2006, 00:27

KWK Jawożno miało kiedyś upadowe na Jęzorze ciekawe czy coś z tego pozostało
Gość
 

Postprzez Mar w 02 Lut 2006, 12:40

A czy możesz określić dokładne położenie otworu tego obiektu???
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Mar w 02 Lut 2006, 12:47

Na Dańdówce przy kościele obok skrzyżowania widnieje w małym pagórku otwór czegoś w stylu podziemi???? Czy ktoś to już penetrował kiedyś???
Co to jest i czy długie to jest???
:?: :?:
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Gabryś w 02 Lut 2006, 14:10

oj Mariuszu B wyczytałem o tobie nienajlepsze opinie. Ponoć nie podchodzisz z należytym szacunkiem do tego typu obiektów.

Mariusz Bak?Niezly fantasta byl z tego co pamietam...niejadna jaskinie juz na JUrze odkryl...najczesciej w kamieniolomach...niestety ale jakos prace eksploatacyjne zawsze te jaskinie niszczyly..


To o tobie ktoś napisał z tego linka:
http://www.sosnowiec.info.pl/modules/news/news_view.php?id=3092
Zaniepokoiło mnie to, bo możesz zniszczyć te obiekty swoim buszowaniem. Jak się do tego odniesiesz?
Gabryś
 

Postprzez Gość w 02 Lut 2006, 16:42

Bzdury mozemy razem pobuszować po podziemnym świecie to sam się przekonasz?
Gość
 

Postprzez admin w 02 Lut 2006, 19:19

na Dańdówce były koszary wojskowe-część znajdowała się pod ziemią. Byłem w nich około 1993 r. Wyprawa była dość niebezpieczna, w każdej chwili mogło się oberwać. Z tego co wiem wszystko zniszczono podczas budowy kościoła. Czy są jakieś inne wejścia na Dandówce- tego nie wiem.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Mar w 04 Lut 2006, 17:59

Przy samym kościele po prawej stronie widnieje w pagórku otwór.
Masz może jakiś plan tych podziemi i fotki?
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Mairusz w 04 Lut 2006, 22:09

Witajcie.

Rozmawialem dzisiaj z ojcem. Prowadzili kiedys prace budowlane - w okolicach bylej fabryki plyt betonowych.
Koparka przypadkiem natrafila zakopane pod ziemia betonowe wejscie
do 'czegos' wlasciwie byly to dwa wejscia obok siebie, ale byly zamurowane. Koparki zasypaly wejscie ziemia i tyle wiem.

Jesli ktos kojazy to bylo to w okolicach gdzie kilka lat temu koparki uszkodzily rure z gazem, ktorej nie bylo na planach terenu ;]


W temacie tuneli: prosze o zapoznanie sie z postem w dziale "Z przeszlosci" -> "Halda - tunel?"

Mariusz B.: Wyczytalem, ze masz dostep do sprzetu, wiec jesli byl bys zainteresowany mozna zbadac oba tereny. Niestety nie mam dostepu do geosondy, a mysle, ze to ciekawe miejsca.


Moje GG: 3059561
Mairusz
 

Postprzez Gość w 05 Lut 2006, 10:33

Na terenie byłej KWK Sosnowiec, zaraz przy jeszcze stojącej wierzy szybowej, obok drogi powstało zapadlisko. Widać że jest to jakieś pomieszczenie bo ściany są obite cegłą a strop utrzymują szyny kolejowe, tyle, że od kolejki górniczej. Ziemia w tym miejscu kryje wiele pozostałości z dawnej świetności tej jakże starej kopalni.
Gość
 

Postprzez Gość w 05 Lut 2006, 16:12

Jeżeli chodzi o KWK Sosnowiec to byłem tam ostatnio niestety nie znalazłem owego zapadliska. Gdzie ono jest? Wktórym dokładnie miejscu?
Czy widać prześwity wejść??
Czy jest drożne?
Mariusz B
Gość
 

Postprzez Mar w 06 Lut 2006, 15:33

A to dobre dzisiaj byłem i znalazłem to zapadlisko a podziemia wewnatrz są na prawdę interesujące.
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez admin w 06 Lut 2006, 16:23

a robiłeś też fotki kwk sosnowiec?
napisz jak to wyglądało?
latem zeszłego roku powstało zapadlisko na Niwce na ul.Kopalnianej podobno dość głębokie, można było zejść po metalowej drabinie
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Mar w 06 Lut 2006, 16:53

Tak robiłem, ale kopalni czy podziemia...
Gdzie jest to zapadlisko na Niwce??? Czy jest drożne do dzsiaj??
Może masz jakieś fotki z tego miejsca???
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez admin w 06 Lut 2006, 16:58

nie byłem tam, ale znam sprawę od kolegi- miało to miejsce w lasku koło dawnej łaźni przy ul. kopalnianej(żółty budynek). Wezwani zostali strażacy- podobno było to dosyć głębokie i niebezpieczne-można się zatruć metanem lub innymi gazopodobnymi...
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Następna

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron