Wykaz kopalni w Niemczech

Wykaz kopalni w Niemczech

Postprzez geolog w 03 Lut 2007, 12:58

Warto zobaczyć przede wszystkim zdjęcia ...
http://www.der-foerderturm.de/inhalt-ger.htm
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez von Teusse w 03 Lut 2007, 13:03

ta strona sie nie zmieniła od 5 lat, a pisałem do nich o to by wstawiali lepszej jakosci te pocztówki. Jak dla mnie nic zachwycajacego no i na dodatek niemieckie...
von Teusse
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 54
Dołączenie: 13 Gru 2006, 19:48
Miejscowość: Kazimierz

Postprzez geolog w 03 Lut 2007, 14:08

A czy orientujesz się jak wyglada tam sprawa ze starymi kopalniami
głównie rud w stylu obiektów w Kletnie czy Radzimowicach.
Czy oni te swoje obiekty likwiduja znając niemiecka solidność tak że nie ma po nich śladu czy też jak u nas część z tych kopalń można spenetrować ? Bo wiem że obiekty militarne - głownie stare fabryki podziemne niestety niszczą tak by ślad po ich hitlerowskim dziedzictwie nie pozostał. Przynajmniej chodzi o część tych obiektów.
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez von Teusse w 03 Lut 2007, 15:02

Niestety nie potrafie Ci odpowiedziec, poprostu nie interesuje mnie ten temat.

pozdrawiam
von Teusse
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 54
Dołączenie: 13 Gru 2006, 19:48
Miejscowość: Kazimierz

Postprzez admin w 03 Lut 2007, 15:58

geolog napisał(a):A czy orientujesz się jak wyglada tam sprawa ze starymi kopalniami
głównie rud w stylu obiektów w Kletnie czy Radzimowicach.
Czy oni te swoje obiekty likwiduja znając niemiecka solidność tak że nie ma po nich śladu czy też jak u nas część z tych kopalń można spenetrować ? Bo wiem że obiekty militarne - głownie stare fabryki podziemne niestety niszczą tak by ślad po ich hitlerowskim dziedzictwie nie pozostał. Przynajmniej chodzi o część tych obiektów.


oni tych obiektów nie likwidują tylko otaczają je szacunkiem. Stare szyby i maszyny wyciągowe stoją zakonserwowane i nikomu nie przeszkadzają. Tylko u nas wszystko się niszczy.
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez von Teusse w 03 Lut 2007, 16:55

czesc Admin


Nie no przesadzasz, kilka czy kilkanascie zachowanych obiektów na tak wielkie zagłębia górnicze to nic nadzwyczajnego. Po za tym ta niemiecka rewitalizacja...dobrze ze dbają o te zabytki, ale robią z tego takie lukrowane ciastka....mnie sie poprostu nie podoba niemiecki porzadek, jaki wokół tego panuje
von Teusse
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 54
Dołączenie: 13 Gru 2006, 19:48
Miejscowość: Kazimierz

Postprzez Kristof w 03 Lut 2007, 19:18

Ja za to jestem ciekaw jak wygląda "ruch eksploratorski" w Niemczech. Czy zna ktoś z was adresy stron niemieckich eksploratorów?
Awatar użytkownika
Kristof
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 49
Dołączenie: 14 Gru 2006, 00:10
Miejscowość: Zbąszyń

Postprzez admin w 03 Lut 2007, 20:35

von Teusse napisał(a):czesc Admin


Nie no przesadzasz, kilka czy kilkanascie zachowanych obiektów na tak wielkie zagłębia górnicze to nic nadzwyczajnego. Po za tym ta niemiecka rewitalizacja...dobrze ze dbają o te zabytki, ale robią z tego takie lukrowane ciastka....mnie sie poprostu nie podoba niemiecki porzadek, jaki wokół tego panuje


a podobają Ci się puste place po zlikwidowanych kopalniach zamieniane nierzadko na wysypiska śmieci?
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez von Teusse w 03 Lut 2007, 22:24

no cóz...lubie te puste place...
tylko wiesz jak jest w tym kraju, jest tak ze jezeli juz cos zostaje, to stoi, stoi i stoi, potem wchodzą złomiarze i sie sie zawala - masz dobry przykład maszynowni po kop. na Klimontowie, czy pozostałosci po kop.Sosnowiec, Grodziec itd. Druga sprawa te budynki nie pozostają samym sobie tylko zawsze mają własciciela, tylko świadomosc Polaków o regionalnym dziedzictwie narodowym jest jaka jest.....czy bez własciciela czy z wlascicielem i tak po czasie jejst goły plac.
Moim zdaniem albo powinno sie burzyc wszystko, albo szukac inwestorów jeszcze przed rozpoczęciem likwidacji.
Ale jeszcze raz podkreslam ze wole pusty plac- przynajmniej wspomnienia sa bardziej wyraźne i jakas tęsknota niz te szwabskie muzea
von Teusse
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 54
Dołączenie: 13 Gru 2006, 19:48
Miejscowość: Kazimierz

Postprzez bartpa w 04 Lut 2007, 21:16

lubisz puste place to wyprowadz do polnocnej afryki tam bedziesz mial troche przestrzeni!!!!!! Tacy ludzie jak ty doprowadzili do unicestwienia wiekszosci obiektow przemyslowych.......... roznica tylko wieku jak mnie mam myslienie a raczej jego brak rownie ****zalosne :evil:...........budza sie teraz i zrobili szlak zabytkow techniki.............. :evil: Szkoda ze taki narod ...zreszta sam placi za wlasna glupote....moze nie wszyscy:) gratuluje inwestorow w postaci biedronki lidla etc tylko nien mowcie ze nia ma pracy i ze bieda .........
ps jezeli w kwk juliusz przy kombajnie ktory zapewnia 80 % wydobycia pracuje 50- 80 os to po ****w calej kopalnie zatrudnionych jest 10 razy tyle.......a mimo to jest rentowna ....ciekawe
bartpa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Dołączenie: 18 Lis 2006, 18:05

Postprzez von Teusse w 04 Lut 2007, 21:36

synu, zastanów sie dwa razy zanim cos powiesz, reszta chyba nie wymaga komentarza.....hahaha
von Teusse
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 54
Dołączenie: 13 Gru 2006, 19:48
Miejscowość: Kazimierz

Postprzez admin w 04 Lut 2007, 22:09

bartpa możemy się spierać, ale z tymi przekleństwami to chyba przesadziłeś. Zresztą nie można oskarżać von Teusse o to co zrobił rząd pewnego d...
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez von Teusse w 04 Lut 2007, 22:28

widzisz jak to jest jak ciemniak zabiera głos w sprawie nie mając o niej zielonego pojęcia....troche śmiechu, żenada...
von Teusse
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 54
Dołączenie: 13 Gru 2006, 19:48
Miejscowość: Kazimierz

Postprzez bartpa w 05 Lut 2007, 12:36

Konkrety jasnie oswiecony ....nazwac kogos ciemniakiem kazdy moze :)
Nie oskarzam cie bynajmnie o jakas moc sprawcza tego procesu....pewnie nawet biedaczku pracy sobie znalezc nie mozesz a co dopiero takie Wielkie czyny....... Adminie po prostu nie znajduje innych slow na okreslenie takiego sposobu myslenia.....przykro mi:)..... Z racji tego czym sie zajmuje znam troszke temat ze strony "inwestorow" a cele drugiej strony sa znane od zawsze a realizowane po kazdych wyborach nie tylko samorzadowych:)
ps ciemniak dalej nie wiem dlaczego zarbia 50 a ztrudnionych jest 20 razy tyle
bartpa
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Dołączenie: 18 Lis 2006, 18:05

Postprzez von Teusse w 05 Lut 2007, 13:18

no ok

mozemy pogadac normalnie bez tych emocji...wpierw moze wyprowadze Cie z błędu - otóż prace mam,na dodatek jeszcze robie to co lubie...gwoli małego sprostowania
Nie wiem co masz na myśli nierozumioejąc sposobu myslenia - ja rowniez nie rozumiem polskiego podejscia do spraw dziedzictwa, ktore ten region kształtowało-moze to ignorancja napływowych ktorzy za robotą na kopalni lub hucie zjechali ze wsi do miast- moze ich totalna nieświadomosci i małomiasteczkowość(?)- niedawno miałem własnie okazje przryjzec sie takiemu stanowi rzeczy otoz nijaki Szatan (skur....n, pich...c pier....) zniszczył stare zabudowania elektrowni bo miał to wszystko w dupie, interesował go tylko złom i jak tu nie płacic podatku za tak duzą nieruchomosc....dwa ze w tym miescie (Sosnowiec,Dąbrowa) nie ma prowadzenogo programu rewitalizacji obiektow poprzemysłowych, nie mysli o tym nikt - ( w ktorym innym kraju dopuszczono by do dewastacji np.cementowni grodziec - pierwszej w Królestwie Polskim),
Mnie ten stan rzeczy tak samo wkurwia jak i Ciebie podejrzewam, tylko ze nie sadze aby to sie jakosc w polskiej swiadomosci w miare szybko zmieniło, tam nie ma "mody na lofty" są jakies poje...ne pomysły na muzea techniki....i jak sie o nich pomysli to wyjdzie na to ze kazde miasto ze swoja przemysłową dzielnicą chce miec takie muzeum...po co nie wiem, te ktore sa nie mają tłumów zwiedzających....wiec to pomysł na kolejną ekonomiczną bzdure....itd w tym kraju najlepiej jest cos zostawic, zapomniec i potem zwalic wine np. na złomiarzy (huta cynku w szopienicach- ten ch..j co tym zarzadza dawno powinien siedziec za niezapewnienie nalezytej ochrony)
Moje stanowisko ze wole puste place wynika z tego ze wkurwia mnie patrzenie na nieudolnośc, ktora jest specjałem polityki regionalnej, predzej dotrze do mnie głupota jaką ktoś popenił burząc coś niż perfidne skazywanie obiektu na powolną destrukcje
Moje drugie stanowisko w sprawie pozyskiwania inwestorów stoi po stronie nie tworzenia na byłych terenach kopalnianych kolejnych biedronek, tylko przerabianiu pozostawionych budynków na mieszkania (choc w tym sztywnym kraju - zbyt dziwne i ekstrawaganckie było by gdyby cztero czy piecoosobowa rodzina mieszkała w starej maszynowni czy lampiarni...bez komentarza), lub pracownie-studia, zapewniam ze młodzi artysci czy osoby z wyobraźnią wiekszą niż miejski urzędas nie zniszczyli by tego

pozdrawiam
von Teusse
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 54
Dołączenie: 13 Gru 2006, 19:48
Miejscowość: Kazimierz

Następna

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron