Wykaz kopalni w Niemczech

Postprzez heniek z zawodzia w 04 Lip 2007, 13:53

Kristof: nie wiem czy temat aktualny? moge pomoc...prosze o kontakt.
heniek z zawodzia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Dołączenie: 03 Lip 2007, 14:38

Postprzez heniek z zawodzia w 04 Lip 2007, 14:24

von Teusse:Cytat
Moje stanowisko ze wole puste place wynika z tego ze wkurwia mnie patrzenie na nieudolnośc, ktora jest specjałem polityki regionalnej, predzej dotrze do mnie głupota jaką ktoś popenił burząc coś niż perfidne skazywanie obiektu na powolną destrukcje
Moje drugie stanowisko w sprawie pozyskiwania inwestorów stoi po stronie nie tworzenia na byłych terenach kopalnianych kolejnych biedronek, tylko przerabianiu pozostawionych budynków na mieszkania (choc w tym sztywnym kraju - zbyt dziwne i ekstrawaganckie było by gdyby cztero czy piecoosobowa rodzina mieszkała w starej maszynowni czy lampiarni...bez komentarza), lub pracownie-studia, zapewniam ze młodzi artysci czy osoby z wyobraźnią wiekszą niż miejski urzędas nie zniszczyli by tego
...ja bym tak nie klnal na niemcow, mozna sie cos niecos nauczyc i przerobic na nasze "podworko"- bo co bylo to bylo, nie oni wszyscy tego zlego chcieli...
Ale powtarzam - propozycja pozyskiwania inwestorow jest dobra, bo popatrz - znajdziesz byznesmana i kupi np.Kopalnie Klimontow/ha,ha juz jej nima/.Przetarg okresla warunki co mamy z tego miec np:zatrudnienie dla X-osob.lub stworzenie czegos co nas interesuje.Miasto Sosnowiec albo Klimontow dostana pieniadze.i co robi inwestor...patrz strona www.zollverein.de - jak nie mamy inwestora skocz na strone Unii co oni finansuja az glowa boli.
Inny przyklad- no tez zza miedzy.Potezne nieczynne zaklady przemyslowe/pow.70 tys.m2/ - kupione przez angielskich inwestorow,po rewitalizacji,rewaloryzacji,adaptacji,itp.zamieniono na najwieksze centrum handlowo-uslugowo-rozrywkowo-wypoczynkowe, po 8 dniach od dnia otwarcia-mieli juz milionowego klienta!Wiesz ile ma z tego miasto, nie mowiac juz o regionie.Mozna to zobaczyc na www.centro.de
inny przyklad jakies miasto mialo 4 haldy, i co... ty wiesz jedna sprzedali
/bo ja chcial kupic/mistrzowi slalomu Giraldeliemu z Wloch, i co... an zrobil
najwiekszy zjazd narciarski pod dachem w Europie, wiesz jaka frajda, masz ochote idziesz i se jezdzisz - ana dworze +30 stopni.Sprzet, wsycko jest-nawet Stronga wypijesz.
no a co z reszta... na jednej artysta za pozwoleniem miasta postawil ciekawa ogromna piramide/taka konstrukcja metalowa/nie prawdziwa..Trzecia wystawili amfiteatr pod chmurka, no dalej czwarta ...ano dla naszego Papieza Jana Pawla II z krzyzem, na pamiatke
ze byl u tych Polakow tu w Nimcach.Mozna to zobaczyc www.bottrop.de
I wiecie co bede pisal dalej, ano po to abysmy mieli atuty- ze mozna tez inaczej, bez burzenia i plantowania terenu!
A co z Domem Kultury a jeszcze brakuje zeby nam wyburzyli zabytkowe domki finskie.
Pamietam piece do wypalania kamienia wapiennego, to byla tez technika na naszym klimontowskim terenie.Bo tu trzeba byc fachowcem aby takie cos robic, i to nie byle jakim!!!
heniek z zawodzia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Dołączenie: 03 Lip 2007, 14:38

Postprzez admin w 04 Lip 2007, 17:18

heniek z zawodzia napisał(a):A co z Domem Kultury a jeszcze brakuje zeby nam wyburzyli zabytkowe domki finskie.
Pamietam piece do wypalania kamienia wapiennego, to byla tez technika na naszym klimontowskim terenie.Bo tu trzeba byc fachowcem aby takie cos robic, i to nie byle jakim!!!


też pamiętam wapienniki, tam się bawiliśmy z kolegami. Potem ktoś wykupił ten teren i niestety wszystko zburzył. Niestety nie mam żadnych zdjęć.
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Płatek w 04 Lip 2007, 21:40

Czy te wapienniki były podobne do tych ze Strzemieszyc i Zabkowic?
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez admin w 05 Lip 2007, 10:48

raczej nie,
pierwszy-ceglany przypominał stożek, zwęzał się ku górze
drugi miał kształt sześcianu, jego górna część wykonana była z blachy
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez heniek z zawodzia w 06 Lip 2007, 09:23

...uzupelniam temat co mozna zrobic, z haldami i po wyplantowaniu oto nowe adresy do obejrzenia:www.moviepark.de i www.alpincenter.com
Ostatnio edytowany przez heniek z zawodzia, 06 Lip 2007, 12:43, edytowano w sumie 1 raz
heniek z zawodzia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Dołączenie: 03 Lip 2007, 14:38

Postprzez heniek z zawodzia w 06 Lip 2007, 12:37

dla rozruszania forum proponuje aby tych 144 uzytkownikow co jakis czas dali o sobie znac.To forum musi zyc.ja juz dodaje, zeby nikt sie na mnie nie wkurzal,/bo co on nam tu reklamuje?/-niech, kazdy sypnie ciekawa strona w internecie np.zabytki polski,kwiaty polskie itd.itp.
to mowie wam ci za granica, nasze chlopaki z rozrzewnieniem popatrza,a i my wzajemnie cos nowego poznamy.
Proponuje strona/temat - Ciekawostki z bliska i daleka - albo:jak to robia inni.albo gdzie my tam wy i odwrotnie.Powracajace ptaki.Loty tu i tam,propozycja godna pomyslu.
No i moze co jakis czas odezwia sie niektorzy - na dobre i zle - tez moze tak byc.
Masz problem,pytanie-pukaj, i pytaj wszystkich wokolo.Hej wy ptaki, w kraju i zagranica, gdzie wasze gniazda...no trzeba popatrzyc a i wspomniec, pozartowac...propozycji napewno jest wiele.
Bo w koncowym efekcie, przypomni nam sie KLIMONTOW - a on juz bedzie, wyplantowany...
heniek z zawodzia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Dołączenie: 03 Lip 2007, 14:38

Poprzednia

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron