Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Płatek w 09 Maj 2008, 10:16

Za parę dni może będziemu mieli swoją upadową od Staśka,lepszą nie zalaną. :wink:
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Sławek w 11 Maj 2008, 23:38

Przy jakiej ulicy są te widoki, zrobiłbym mały ( zawodowy ) rekonesans i popatrzał na to wszystko w naturze, może uda mi się coś zdobyć.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez le_szek w 12 Maj 2008, 00:28

Jeśli się nie mylę (w razie czego Andrzej mnie poprawi) - ulica Robotnicza, po prawej stronie (jadąc od centrum w stronę Zielonej), jakieś 200 m za skrzyżowaniem z ul. Korzeniec, a mniej więcej 100 m przed skrzyżowaniem z Krzynówki (zobacz sobie na zumi, a po skosie na południowy wschód, trochę na zachód od skrzyżowania Asnyka z Długosza widać lasek, w którym jest Jan I).
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez le_szek w 12 Maj 2008, 00:30

Aha, jakbyś się wybierał w tygodniu do południa, to ja się chętnie wybiorę.
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Sławek w 12 Maj 2008, 09:50

Dzięki za namiary, prawdopodobnie zajrzę tam popołudniu, nie planuję konkretnego terminu ale gdy będzie to możliwie aby Cię uprzedzić, będę pamiętał o Tobie ( przypomnij mi telefon na pv ).
A poniżej macie linka do "strategicznej" włoskiej firmy tak dbającej o swoje tajemnice:
http://www.stern-polska.com/
W zakładce galeria są zdjęcia budynków tej firmy, które sprawiają wrażenie adoptowanych po starej kopalni.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez le_szek w 12 Maj 2008, 11:19

Sławek napisał(a):Dzięki za namiary, prawdopodobnie zajrzę tam popołudniu, nie planuję konkretnego terminu ale gdy będzie to możliwie aby Cię uprzedzić, będę pamiętał o Tobie ( przypomnij mi telefon na pv ).
A poniżej macie linka do "strategicznej" włoskiej firmy tak dbającej o swoje tajemnice:
http://www.stern-polska.com/
W zakładce galeria są zdjęcia budynków tej firmy, które sprawiają wrażenie adoptowanych po starej kopalni.


Sławku, nawet w tej galerii widać pochylnię - na zdjęciach nr 8, 17 i 21 (licząc obrazek z hełmem za nr 1). Telefon zaraz wyślę, choć jeśli to będzie popołudniu, może być ciężko :(
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Sławek w 12 Maj 2008, 12:06

Na nr 8 jest najlepiej widoczna i dobrze zorientowana na tle zabudowań.
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez le_szek w 12 Maj 2008, 12:17

Sławek napisał(a):Na nr 8 jest najlepiej widoczna i dobrze zorientowana na tle zabudowań.


Ładnie ją widać na geoportalu (na zumi jest trochą za małe powiększenie).

http://212.244.179.188/website/Orto/viewer.htm

Nie wiem niestety, jak podać link do konkretnego obszaru (chyba, że się w ogóle nie da)
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Płatek w 12 Maj 2008, 21:25

A ja mam ogromną ochotę na zlokalizowanie szybów samej centrum Flory,patrząc na stare fotografie to widziałem dwa szyby.Chodziłem już po tym terenie ale jakieś grube babsko mnie przegoniło.Są tam jakieś prywatne firmy,ale widać zarys starych budynków poflorowskich.Tu liczę na pomoc Leszka bo mieszkamy bardzo blisko tego terenu.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez le_szek w 12 Maj 2008, 22:18

Płatek napisał(a):A ja mam ogromną ochotę na zlokalizowanie szybów samej centrum Flory,patrząc na stare fotografie to widziałem dwa szyby.Chodziłem już po tym terenie ale jakieś grube babsko mnie przegoniło.Są tam jakieś prywatne firmy,ale widać zarys starych budynków poflorowskich.Tu liczę na pomoc Leszka bo mieszkamy bardzo blisko tego terenu.


Chętnie, też od dawna mam ochotę połazić po Damelu z przyległościami :)
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Sławek w 18 Sie 2008, 22:28

Czy ktoś w międzyczasie właził na teren Stern'a żeby zobaczyć z bliska upadówki po kop. Jan ?
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez le_szek w 19 Sie 2008, 09:47

Sławek napisał(a):Czy ktoś w międzyczasie właził na teren Stern'a żeby zobaczyć z bliska upadówki po kop. Jan ?


Jeżeli tak, to się nie chwalił. Ja miałem zamiar wybrać się tam po drodze do Łagiszy, ale jakoś nie wyszło niestety.
Awatar użytkownika
le_szek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 350
Dołączenie: 09 Gru 2007, 23:00
Miejscowość: Gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Płatek w 19 Sie 2008, 14:21

Ostatnio byłem na terenie Damelu dawniej była tam kop.Flora.Jest sporo budynków pamietających czasy Flory ale żadnego szybu lub jego resztek nie widziałem.Z resztą nie wszędzie da się wejść,mam nadzieję że jest gdzieś schowany na uboczu.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez AdamDG w 19 Sie 2008, 22:10

Witam. Pracuje w damelu i z opowieści pracowników wiem, że w latach 80-tych podczas przygotowywania fundamentu pod tokarke natrafiono na upadową. Z opowieści wiem,że był to łagodnie opadający w dół korytarz. Był obmurowany cegłami. Wsypano do niego kilkanaście wywrotek piachu i zabetonowano. To było na środku jednej hal.
AdamDG
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Dołączenie: 15 Paź 2007, 20:53

Re: Szyb wentylacyjny kop Jan w DG

Postprzez Sławek w 19 Sie 2008, 22:44

Płatek napisał(a):Ostatnio byłem na terenie Damelu dawniej była tam kop.Flora.Jest sporo budynków pamietających czasy Flory ale żadnego szybu lub jego resztek nie widziałem.Z resztą nie wszędzie da się wejść,mam nadzieję że jest gdzieś schowany na uboczu.


Płatku masz tą upadową o której wspomina AdamDG na jakiejs mapie ?
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

PoprzedniaNastępna

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron