Wyprawa do starej kopalni w Sosnowcu.

Postprzez Płatek w 21 Wrz 2006, 21:26

Zainteresowanych osób chyba będzie sporo.Jeśli to nie kłopot to bardzo proszę o jakieś foto.Z góry dziękuje!!!
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez geolog w 24 Wrz 2006, 10:44

to się cieszymy że duże jets zainteresowanie.
Ostatnio edytowany przez geolog, 16 Sie 2007, 19:56, edytowano w sumie 1 raz
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez Radkoww w 24 Wrz 2006, 15:57

Geologu nie zgadłem co to za kopalnia ale i tak jej fotki bardzo chciałbym więc jeśli nie będzie to problem to poproszę o wysłanie ich na:
radkowitz@wp.pl
Radkoww
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 159
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 11:37

Postprzez geolog w 24 Wrz 2006, 17:21

Właśnie wróciliśmy z wyjazdu do tej kopalni -
zrobiono trochę zdjęć górnej , przyotworowej części
szybów to pewnie wkrótce zamieścimy ich część na forum.
Może też i innych obiektów w okolicy Zagórza itp
Hej !
Ostatnio edytowany przez geolog, 16 Sie 2007, 19:57, edytowano w sumie 1 raz
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez geolog w 24 Wrz 2006, 19:18

nastepny wypad w październiku
Ostatnio edytowany przez geolog, 16 Sie 2007, 19:58, edytowano w sumie 1 raz
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez Pakosz w 24 Wrz 2006, 19:27

Zadeklowane szyby tajemniczej kopalni w Sosnowcu robią niesamowite wrażenie.
Nie trzeba być specem żeby się przekonać, że drzemie w nich duży potencjał eksploracyjny.

Wywiewy są nieamowite....... :shock:

Geologu dzięki za możliwość zobaczenia tego miejsca. Niebawem zamieszczę fotki w dziale: Pozostałe wycieczki.
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Radkoww w 24 Wrz 2006, 20:10

geolog napisał(a):Dodam że ponownie do starej kopalni jedziemy na poczatku października - mile widziane osoby do pracy w udrożnieniu wejścia
do drugiego szybu bo na razie widac co jest w środku ale jeszcze nie można się tam dostać od tej strony co widać.
Ostatnio prace posunęły się w dużym tempie do przodu.


Nareszcie mam szanse na udział w wyprawie, a może nie? Ja po linie nie umiem zjeżdżać i się wspinać ale jeśli to udrożnienie to prace naziemne, typu wykopaliskowego to chętnie. Wg planów zajęć, jeśli mi się nie zmienią to poniedziałki i piątki mam w październiku wolne.
Radkoww
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 159
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 11:37

Postprzez luk w 24 Wrz 2006, 21:20

dalej jest CO2 w tym "powietrzu" z wywiewu?
Awatar użytkownika
luk
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 190
Dołączenie: 28 Sie 2006, 21:51
Miejscowość: jaworzno

Postprzez Płatek w 24 Wrz 2006, 21:34

Widziałem to na własne oczy,to coś niesamowitego te ruchy powietrza!
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez geolog w 24 Wrz 2006, 22:11

najciekawsze zawsze dla mnie sa wytopy -
dzięki nim szuka się np otworów jaskiń
Ostatnio edytowany przez geolog, 16 Sie 2007, 19:59, edytowano w sumie 1 raz
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez Mariusz86 w 25 Wrz 2006, 01:36

Mam kilka pytanek.
Skad sie bierze taki ruch powietrza? Czy to skutek ciaglej wymuszonej wentylacji? Nie rozumiem na jakiej zasadzie powstaja te wywiewy, a chetnie bym przeczytal jesli sie komus bedzie chcialo napisac.
Na czym polega ta warstwowosc powietrza? Chodzi wam o roznice gestosci przez co powstaje taki efekt jak nad goracym asfaltem - cos w rodzaju falowania?
Czy to wyplywajace powietrze ma inna temperature niz otoczenie?
Ogolnie wasze opisy wygladaja bardzo interesujaco i hmmm mistycznie :)

Nie boicie sie tam schodzic jesli takie czady sie dzieja po wdychaniu tego powietrza? W ustach czuc kwasny posmak czy raczej nie ma zadnej roznicy miedzy zwyklym powietrzem jesli chodzi o zapach?
Jak nic nie czuc, a ma sie haluny to zapewne chodzi o niedotlenienie wywolane zawartoscia tlenku wegla w tym powietrzu wylotowym.
To jest jednak niebezpieczny sport. Bedzie kurcze jakis wyciek CO, nawet nie poczujecie i az strach pomyslec...

Bedzie mi milo jesli ktos udzieli jakis odpowiedzi :)

Rispekt i uwazajcie na siebie.
Image
Awatar użytkownika
Mariusz86
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 98
Dołączenie: 27 Mar 2006, 15:33
Miejscowość: Zagórze

Postprzez luk w 25 Wrz 2006, 06:45

ruch powietrza jest najprawdopodobniej wymuszany przez sasiednia KWK Kazimierz -Juliusz tylko pytanie po co mieli by wentylkowac stare wyrobiska? Jest tez mozliwe ze to powietrze co wydostaje sie z szybu bierze sie faktycznie z dolu czynnej kopalni ale dostaje sie do szybu poprzez rózne szczeliny. Tylko co najdziwniejsze to ten sasiedni szyb. teroetyczni powinny byc polaczone ze soba ale tak nie jest. Jedynym wyjsciem sa nowsze mapy górnicze i ich dokladna analiza....
Awatar użytkownika
luk
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 190
Dołączenie: 28 Sie 2006, 21:51
Miejscowość: jaworzno

Postprzez Radkoww w 25 Wrz 2006, 11:05

Hmm a może KWK Kazimierz-Juliusz ze względu na bliskość starej kopalni musi odwadniać stare wyrobiska i stąd takie dziwy.
Radkoww
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 159
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 11:37

Postprzez Mariusz86 w 25 Wrz 2006, 13:00

Radkoww napisał(a):Hmm a może KWK Kazimierz-Juliusz ze względu na bliskość starej kopalni musi odwadniać stare wyrobiska i stąd takie dziwy.


Pewnie tak jest :) Ostatnio byl link podawany na forum do jakiegos tekstu gdzie babka pisala, ze w zamknietych kopalniach sie wode wypompowywuje zeby nie zalac sasiednich, ktore sa czynne. Ale czy przez to powstawaly by wywiewy? :>

Co do roznej mocy wywiewow to faktycznie dziwna sprawa. Ale moze niektore z wyrobisk byly zamulane i nie ma teraz miedzy nimi przelotu?
Nie znam sie, ale martwi mnie to, ze w powietrzu pojawia sie tam CO/CO2 i chlopaki chca tam schodzic :)
Image
Awatar użytkownika
Mariusz86
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 98
Dołączenie: 27 Mar 2006, 15:33
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Radkoww w 25 Wrz 2006, 15:21

Mariusz86 napisał(a):
Radkoww napisał(a):Hmm a może KWK Kazimierz-Juliusz ze względu na bliskość starej kopalni musi odwadniać stare wyrobiska i stąd takie dziwy.


Pewnie tak jest :) Ostatnio byl link podawany na forum do jakiegos tekstu gdzie babka pisala, ze w zamknietych kopalniach sie wode wypompowywuje zeby nie zalac sasiednich, ktore sa czynne. Ale czy przez to powstawaly by wywiewy? :>

Co do roznej mocy wywiewow to faktycznie dziwna sprawa. Ale moze niektore z wyrobisk byly zamulane i nie ma teraz miedzy nimi przelotu?
Nie znam sie, ale martwi mnie to, ze w powietrzu pojawia sie tam CO/CO2 i chlopaki chca tam schodzic :)


Wiem bo sam go zapodałem :) i stąd podejrzewam taką opcje. Nic innego mi na myśl nie przychodzi :)
Radkoww
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 159
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 11:37

PoprzedniaNastępna

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron