Wyprawa do starej kopalni w Sosnowcu.

Postprzez Sławek w 24 Wrz 2007, 07:12

admin napisał(a):Wielkie dzięki za relacje, może następnym razem uda mi się znaleźć trochę wolnego czasu.

Płaatek- jak wyglądało to "małe wejscie do szybu"?

Sławek, odnośnie kleszcza to podobno trzeba tego cholernika usunąć w ciągu 12 godzin od ukąszenia.
aha dwa pierwsze zdjęcia nie wchodzą:(


Zdjęcia już wchodzą ( zapchany Fotosik.pl ), kleszcza dorwałem na nodze jeszcze nie zdążył się zagnieździć, okaz był pokaźny :) (paskudztwo).
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Płatek w 24 Wrz 2007, 07:51

No i trzeba jeszcze powiedzieć że dowiedzieliśmy się od Pakosza gdzie leży Tajwan :D
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez Sławek w 24 Wrz 2007, 08:25

Płatek napisał(a):No i trzeba jeszcze powiedzieć że dowiedzieliśmy się od Pakosza gdzie leży Tajwan :D


O właśnie ...! Może mały quiz, wpisujcie się kto wie, nagroda- uścisk ręki znawcy tematu. :D
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Pakosz w 24 Wrz 2007, 19:10

Jeszcze kilka fotek z wycieczki:

Nawet rzeki w Zagłębiu są czerwone.. :)
Image

Tajemniczy szyb w pobliżu FRANCISZKA. Idealna, letnia baza noclegowa.
Image

Geolog znalazł najwięcej grzybów.
Image

Bocznica łącząca stację Zagórze Dąbrowskie z kop. MORTIMER. na lewo, za murem znajdował się szyb ZAGÓRZE. Mimo szczerych chęci nie udało nam się znaleźć jakichkolwiek śladów.
Image
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez geolog w 24 Wrz 2007, 20:17

Niektóre grzybki były halucynogenne ...
jeszcze nie doszedłem po nich do siebbie :lol:
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez Sławek w 25 Wrz 2007, 20:10

Nawiązując do naszych ostatnich poszukiwań chciałbym nieco rozszerzyć temat i podrzucić do analizy niewielki obszar polożony na N od Alberta, który na mojej mapie którą miałem w terenie jest opisany jako kopalnia Wiesław. Poniżej wstawiłem fotkę, miałem problem z uzyskaniem dobrej rozdzielczości ale widoczne tam sa trzy szyby - jeden powyżej skrotu kp. dwa pozostałe obok siebie nad literą "W" w opisie kopalni. Żadnych informacji na temat tej kopalni nie znalazłem, nie na każdej mapie jest lokalizowana. Moim zdaniem przy okazji Alberta można by obejrzeć ten kawałek terenu chyba że macie to sprawdzone i nic tam nie ma.

Image
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez geolog w 25 Wrz 2007, 20:39

Jako że wycieczka była bardzo owocna i udana proponuję z małą nieśmiałością :oops: już kolejną -
mogłoby to być Sulno wraz z penetracja tego szybu zalanego na ok 20-30m wodą ( zjazd na linie ) póki jest dostepny.
Ewentualnie poszukać tą starą kopalnie w Strzyżowicach lub
tez w Grodźcu na Kijowej Górze są naturalne jaskinie gdzie mozna poeksplorować - schodza w dół i
przy okazji zrobić piknik z pieczonkami i kiełbaskami -
są tu fajne polanki.
Może ktoś ma też inną propozycję ?
Co do terminu - jakaś sobota lub niedziela.
Pogoda - właśnie ją zamawiam.
Chetni - proszę się zapisywać.
Ilośc biletów ograniczona :lol:
geolog
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez geolog w 25 Wrz 2007, 20:42

może dopiszą też chłopaki z Jaworzna - zapraszamy !
Zapomniałem - można tez wybrac się w rejon Jęzora/Jaworzna do upadowej Marian póki jest dostępna przy okazji zbierając grzybki.
No i w samym Jaworznie tez jest ciekawe miejsce do eksploracji - Glinna Góra i szczeliny na szczycie.
Juz tu działaliśmy w 5-kę ale warto wrócić do problemu.
Szczególnie utkwi w pamięci pewnie ta eksploracja Flos Carmeliemu - może coś o tym Jarku napiszesz bo było ostro :lol:
geolog
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 979
Dołączenie: 30 Kwi 2006, 21:24

Postprzez Płatek w 25 Wrz 2007, 21:16

Tam gdzie jest zaznaczony Wiesław to są chyba jakieś łąki,tak mi się wydaje.Ogólnie teren ciekawy,zwróciłem też uwagę na kop Maksymiljan na granicy dzielnicy Staszic.Chciałbym w końcu zobaczyc ten zalany szyb na Sólnie bo nie mogę na niego trafić.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez Sławek w 25 Wrz 2007, 21:45

No to coś się pomału krystalizuje kolejna wyprawa: Sólno - Wiesław - Maksymilian w zasadzie jeden obszar, ja się piszę ustalcie jakiś termin to sie postaram dopasować, jeżeli chodzi o zjazd na linie do szybu na Sólnie to nie posiadam potrzebnych umiejętności ( najlepiej udawał mi się zjazd na dół i do góry w klatce górniczego wyciagu szybowego zawieszonego na linie nośnej :) znaczy cos tam kiedyś próbowałem na skałkach ale to nawet wstyd się przyznać w stosunku do umiejetności Maćka) ale chetnie bede towarzyszył na powierzchni tam tez ktos musi zostać.

Jeżeli chodzi o Strzyżowice to też się piszę o czym nie zapomniałem i wspomniałem w innym topiku.

Mariana chłopaki chcą potraktować wpierw "wierceniami badawczymi" ( topik o rekultywacji hałdy ) no w zasadzie też bym chciał zobaczyć upadówkę ale nie wszystko na raz :roll: .
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez luk w 26 Wrz 2007, 06:39

Slawku Marianów jest dwóch, ten do ew. wiercen i taki juz dostepny :)
A co do wycieczki to hmm zalezy u mnie od terminu ;)
Awatar użytkownika
luk
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 190
Dołączenie: 28 Sie 2006, 21:51
Miejscowość: jaworzno

Postprzez Pakosz w 26 Wrz 2007, 10:43

Wstępnie piszę się na wyprawę. Rozumiem że w przypadku wyjazdu na Sólno należy zabrać z sobą czepek i płetwy. :wink:
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Płatek w 26 Wrz 2007, 12:05

Jeśli zdecydujemy się na Sulno to może warto też poszukać upadowej Kopalni Feliks,jest ona zaznaczona na tej mapce którą dostalismy od Sławka.Chyba że ktos wie że nie ma po niej sladu.
W lini prostej od Sulna to nie jest tak daleko,teren raczej bez budynków i sporo łąk.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Postprzez Sławek w 26 Wrz 2007, 16:50

Transformując współczesną mapę topograficzną na mapę na której zaznaczono upadową Feliks to jej lokalizacja znalazłaby się jeszcze w obrębie Kazimierza, na nieużytkach znajdujących się po północnej stronie ulicy Z. Waltera Janke na zachód od skrzyżowania z ulicą Metalową.
Wydaje mi się że po drodze można by tam zajrzeć.

Troszkę ogarnęła nas gorączka złota :D
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Płatek w 26 Wrz 2007, 17:54

Skoro to nieużytki to może jest szansa na to że ta upadowka jeszcze jest.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

PoprzedniaNastępna

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron