Wejście do kopalni Klimontów

Re: Wejście do kopalni Klimontów

Postprzez admin w 02 Gru 2010, 21:48

pewnie, że interesowało choć nie wiem ile czasu upłynęło od decyzji o likwidacji (to było chyba jakies rozporządzenie lub ustawa0) do samej likwidacji...
Słuchaj, tu niejeden w Klimontowie z powodu likwidacji kopalni załamał się umysłowo, miał zawał etc. i to nie są moje insynuacje...
a odpowiedź brzmi:
1."reformatoły"
2. nienawiść do Zagłębia
3. brak elit, którym zależy na losie swojego miasta/dzielnicy a nie jedynie na korycie...tu od Ślązaków moglibyśmy się sporo nauczyć
smutne
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Re: Wejście do kopalni Klimontów

Postprzez sphinx_20 w 05 Gru 2010, 17:57

le_szek napisał(a):Co do danych dotyczących planowanego wydobycia, a pochodzących z czasów PRL-u - byłbym ostrożny, rachunek ekonomiczny wtedy był mało istotny...



Istotny, nie istotny, ale trzeba pamietac że górnictwo było jedna z "perełek" PRL-u i raczej dane były wyważone.
Ja byłbym skłonny dopatrywac się celowego zaniżania danych eksploatacyjnych po 1989 roku aby miec pretekst do likwidacji, i tym samym zniszczenia potęgi również politycznej "Czerwonego Zagłębia".
Wielu w polsce przeciez do dzis nienawidzi Zagłębia Dąbrowskiego z racji tego że pochodził stąd Edward Gierek, i do dziś wypominaja że ładował pieniądze TYLKO tutaj pomijając inne regiony polski. Może coś w tym jest, ale radziłbym takim pieniaczom poczytac plany ekonomiczne z tamtych lat. Przeciez to między innymi zagłębie miało w póżniejszym okresie utrzymywać w dużej części budżet państwa
sphinx_20
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Dołączenie: 26 Lis 2010, 23:51

Poprzednia

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron