Sz. P. Andrzej Waśniewski

Postprzez Pinus w 09 Mar 2006, 09:37

Nie wiem jak pw. Ale spróbujcie wysłać do niego meila. Czasem jeden adres źle działał - mi przyszła kiedyś odpowiedź że nie ma takiego adresu.
Ale jest drugi - i działa.
Ten pierwszy także juz działa - sprawdzałem.

Trzeba byc Cierpiliwym - dostałem odpowiedź na każdego meila od Pana Wasniewskiego.
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez Mar w 10 Mar 2006, 22:19

Niestety ten P... nie jest zainteresowany współpracą.
A szkoda.
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Pinus w 11 Mar 2006, 09:58

NIe wiem co mu powiedziales ale ja dostałęm meila że chętnie by prozomawiał z adminem o klimontowie
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez Mar w 11 Mar 2006, 21:37

Pytałem go o lokalizację otworów wlotowych owej jaskini w Zagórzu która miała by się ciągnąc w okolice klimontowa?
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Pinus w 12 Mar 2006, 09:53

No i wogóle nic nie odpowiedział?

Z jednej strony artykuły tego Pana mi się podobają np. jego artykuł o kolei -sam się tym nie interesuję - ale było pełno współczesnych fotografii
dowodów na istnienie tej kolei.

A co do tych jaskiń - artykuł ciekawy, ale brakło włąsnie tych zdjęć.
Przydałby się rekonesans - w szczególnosci, że to moja okolica. No ale trudno się mówi. Może w końcu odpisze
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez admin w 15 Mar 2006, 19:52

założyłem konto Panu Waśniewskiemu i wysłałem maila do niego na adres wasniewski@gazeta.pl. Nic tylko czekać na jakąś odpowiedź z jego strony.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Mar w 16 Mar 2006, 11:07

On i tak nie pisze?.....
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Pinus w 16 Mar 2006, 11:27

Ma coś z netem. Ten drugi adres działa z gazety.pl

Bardzo chciał z Tobą porozmawiać o podziemiach w Zagórzu - spotkać się i pokazać gdzie są wejscia itp

Ale neistety nie mam do Ciebie meila dałęm mu tylko ten z waszej stronki z klubu
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez admin w 16 Mar 2006, 12:35

dostałem odowiedź od p. Waśniewskiego. Zapewnił, że postara się być częstym gościem na forum.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Mar w 16 Mar 2006, 13:26

Super no to mamy kontakt, właśnie wysłałem e-mail i podałem mój do P. Waśniewskiego teraz czekam na wieści.
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Pinus w 16 Mar 2006, 14:24

Fajnei by było żeby dzięki temu coś nowego znaleść. Podobno na Zagórzu jest jakiś schron czy bunkier ukryty - słyszałem to osobiście od Pana A Wasniewskiego - mówił że chętnie pokaże w którym miejscu powinno znaleść sie wejście
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez wasniewski39 w 23 Mar 2006, 17:47

Alfi napisał(a):Pan W jest niesprawiedliwy jednemu odpisuje drugiemu nie może sam się wypowie w tej sprawie w tym poście dlaczego tak robi??????????


Dopiero od niedawna mogę się zalogować na Waszym forum, postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Cyfry obok nazwiska oznaczają rok urodzenia 1939, co jak na Internautę to cokolwiek wiek nieco zaawansowany, ale oznacza to że dopiero mam 67 lat.
Nie zaglądam zbyt często na fora, głównie z powodów zdrowotnych, choruję na astmę.
Ludzie dla których jestem niewygodny poznali substancje na, które jestem uczulony i bardzo często to wykorzystują powodując silne ataki astmy. Najczęściej rozpylają je w klatce schodowej gdzie przechodzę, ale również na drzwiach samochodu. Ponieważ poznałem ich metody udaje mi się już od dwóch lat uniknąć szpitala, ale niedawno wzywałem pogotowie by mi udzielili pomocy, niezgodziłem się tylko na pobyt w szpitalu.
To tyle na temat mojej osoby, obiecano mi zaprosić mię na spotkanie uczestników Waszego forum, postaram się na nim być i odpowiedzieć na każde pytanie.
Jeśli chodzi o jaskinie w Zagórzu, to rozmawiałem z konserwatorem zabytków, dlaczego nie udostępnił wejścia do jaskiń z pałacyku Mieroszewskich obo wejścia do szpitala w Zagórzu. Znajduje się tam wejście do prawdziwego ciągu korytarzy jaskiń. Wszystkie pokazywane wcześniej to ślepe korytarze. Szczerość jego w badaniach podziemi i historii zabytków jest jednak mocno problematyczna. Przykładowo, gdy zaproponowałem obejrzenie strychów w Teatrze, to uzależnił to od zgody wojewódzkiego konserwatora. Pierwsze słyszę, że obejrzenie zabytkowej budowli jest uzależnione od zgody zwierzchników. Problem chyba tkwi, że trwają przy koncepcji, że budynek został wybudowany jako teatr, a ja twierdzę, że są to zaadoptowane zabudowania kopalni Feliks (Mieroszewskich).
Andrzej Waśniewski
wasniewski39
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Dołączenie: 15 Mar 2006, 19:42

Postprzez Pinus w 23 Mar 2006, 18:22

Moze prościej by było skontaktować się z osobami ktore urzędują w tych budynkach.
Omijajac osobe konserwatora.

Wejście jest w tym pałacyku co jest muzeum?
Czy także w tym co jest hurtownia płytek?
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez admin w 23 Mar 2006, 20:13

wasniewski39 napisał(a): twierdzę, że są to zaadoptowane zabudowania kopalni Feliks (Mieroszewskich).
Andrzej Waśniewski

może nam Pan to uzasadnić?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Wejście do jaskiń.

Postprzez wasniewski39 w 26 Mar 2006, 18:51

Pinus napisał(a):Moze prościej by było skontaktować się z osobami ktore urzędują w tych budynkach.
Omijajac osobe konserwatora.

Wejście jest w tym pałacyku co jest muzeum?
Czy także w tym co jest hurtownia płytek?


Wejście jest z pałacyku, obok wejścia do szpitala. Mieroszewski były powstaniec włąśnie w tym pałacyku był zamordowany we wrześniu 1939r.
Mieroszewski pozostał sam, bratanek wraz z córkami wyjechał za granicę. Pałac w którym obecnie znajduje się hurtownia ceramiczna, był za duży jak dla jednej osoby dlatego przeniósł się do mniejszej budowli.
W piwnicy jest krata zamykająca dostęp do jakiń, kratę tą sforsował złodziej i dostał się do środka pałacyku. Przyłapany przez Mieroszewskiego zastrzelił go. Niemcy zwieźli wszystkie zwłoki zamordowanych jakie odnaleziono do Sosnowca, gdzie była komenda policji kryminalnej. Śledztwa oczywiście nie było, po jakimś czasie pochowali ich wszystkich w zbiorowej mogile na cmentarzu przy ul Smutnej (Aleja Mireckiego). Mogiła znajduje się obok muru cmentarza żydowskiego. W PRL-u wystawiono pomnik rzeżbę pionowe kamienie z płaskorzeźbami jako upamiętnienie zbrodni niemieckiej. Obecnie jest to nadal bezimienna mogiła z bezosobowym napisem, ze znanych mi osób jest tam pochowany również pisarz z Dąbrowy Górniczej Jan Waśniewski (Ognie w pirytach, Na podszybiu).
Wracając do pałacyku jest tam pracownia konserwatorska, jak zdążyłem się zorientować z rozmowy telefonicznej to urzęduje tam jedynie sekretarka, archeolodzy pracują w terenie. Numer telefoniczny miałem z tabliczki na pałacyku. Wykorzystanie pałacyku jest również tajemnicze jak i same wejście do jakiń oraz podejście do tych spraw władz miejskich.
Więcej na ten temat na spotkaniu.
wasniewski39
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Dołączenie: 15 Mar 2006, 19:42

PoprzedniaNastępna

Powróć do Kopalnie, sztolnie, bunkry, lochy...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron