kanalizacja

Chciałbyś opisać jakąś sytuację, coś cię zdenerwowało i nadal denerwuje? - pisz tutaj

kanalizacja

Postprzez admin w 18 Lut 2005, 18:30

Mnie wkurza, że ciągle nie mamy kanalizacji.XXI wiek nie dotarł jeszcze do granic naszej dzielnicy - przynajmniej w niektóre jej częsci.

Kolejna sprawa związana jest z odśnieżaniem ulic - dlaczego pług nie odśnieży mojej ulicy mimo że przejeżdża obok niej i odgarnia wszystkie inne??
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Gość w 19 Lut 2005, 14:38

dosłownie po napisaniu postu poprzedniego, przed domem przejechał pług.Dobre i to
Gość
 

Postprzez leszko88 w 26 Mar 2005, 23:53

chyba i z kanalizacją coś sie ruszyło,przynajamniej dla niektórych...cos mi sie wydaje ze w końcu ruszyła budowa kolektora bobrek...
leszko88
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 36
Dołączenie: 13 Mar 2005, 11:45
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Gość w 13 Kwi 2005, 01:37

Mieszkam na fińskich domkach i też mi się marzy kanalizacja.już mam dość tych problemów z szambem!!!

Pozdrawiam
Gość
 

Postprzez pako w 28 Cze 2006, 11:13

Dzień dobry.

Funkcjonują tu dwa tematy o tej samej problematyce. Mam prosbe do Admina aby połączył je w jeden temat.

Wysłałem kilkakrotnie emaile do UM z zapytaniem kiedyrozpocznie się budowa kanalizacji w rejonie fińskich domków , oto odpowiedź:


Sosnowiec 2005-07-14


Szanowny Panie

W odpowiedzi na Pana e-mail z pytaniem , kiedy mieszkańcy ul. M. Kolbe i pobliskich ulic osiedla "fińskich domków" w Klimontowie doczekają się kanalizacji. i jak długo jeszcze istniał będzie stan obecny informuję:

"Plan Prac Inwestycyjnych i Remontowych na lata 2003 - 2006 i dalsze z uwagi na ich kontynuację" przyjęty do realizacji przez Radę Miejską w Sosnowcu (Uchwała nr 528/XXXIII/04 z dnia 16/12/2005) uwzględnia budowę kanalizacji przy ul. M.Kolbe, która jest etapem w zadaniu pn. "Budowa kanalizacji rozdzielczej w rejonie ulic: Klonowa; Makuszyńskiego, Puszkina".

Przewidywany termin realizacji tego zadania to lata 2006-2008r.
Obecnie Gmina Sosnowiec dysponuje opracowaną koncepcją gospodarki ściekowej przedmiotowego terenu.
Realizacja każdego planowanego zamierzenia inwestycyjnego uzależniona jest od możliwości finansowych Gminy i każdorazowo podejmowane są prace nad budżetem dla kolejnego roku kalendarzowego
O ile budżet Gminy Sosnowiec w 2006 r. na to pozwoli, to w roku 2006 zostaną podjęte prace w fazie projektu budowlanego, które umożliwią uzyskanie pozwolenia na budowę a następnie w kolejnych latach podjęcie realizacji zamierzenia w terenie.
Konkretnych informacji o terminie rozpoczęcia prac będziemy mogli udzielić z początkiem 2006 r. tj. po uchwaleniu budżetu Gminy.

Z poważaniem

p.o. Naczelnika Wydziału
Inwestycji Miejskich

Proszę o informacje od innych osób o ile takie pisiadają.

Dziękuje i pozdrawiam.[/img]
pako
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Dołączenie: 16 Lut 2005, 09:24
Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez pako w 28 Cze 2006, 11:17

Jeszcze jedna informacja:

Szanowny Panie



W uzupełnieniu przekazanych przez Naczelnika Wydziału Inwestycji Miejskich informacji, wyjaśniam że w ramach realizowanego obecnie Projektu pn. "Gospodarka ściekowa w Sosnowcu" wykonywany jest kolektor Bobrek (Gmina Sosnowiec podpisała w dniu 10.04.2006r umowę z wykonawcą robót realizującym kolektor Bobrek). W pierwszej kolejności przejmie on ścieki z kolektorów odprowadzających ścieki bezpośrednio do rzek oraz do przestarzałych technologicznie oczyszczalni Porąbka i Kazimierz-Ostrowy.

Zrealizowanie kolektora umożliwi budowę kanalizacji w terenach jeszcze nie skanalizowanych wschodnich i południowo-wschodnich dzielnic miasta.

Na podstawie opracowanej koncepcji budowy kanalizacji w Sosnowcu Gmina obecnie przygotowuje wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych (Funduszu Spójności) budowy i modernizacji kanalizacji (sanitarnej i deszczowej) oraz sieci wodociągowej na terenach nie skanalizowanych - jako II etap Projektu "Gospodarka ściekowa w Sosnowcu". W projekcie tym są ujęte również tereny Domków Fińskich na osiedlu Klimontów. Planowany termin realizacji II etapu Projektu "Gospodarka ściekowa w Sosnowcu" - lata 2007 - 2013.



Z poważaniem,

Kierownik Jednostki Realizującej Projekt

Gospodarka ściekowa w Sosnowcu

Urząd Miejski w Sosnowcu
ul. Modrzejowska 32
41-200 Sosnowiec

Czy ktoś ma cos wiecej w tym temacie?
pako
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Dołączenie: 16 Lut 2005, 09:24
Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez admin w 29 Cze 2006, 18:18

a pamiętam jak kiedyś( połowa lat 90) mówili, że do 2003 r. skanalizowany zostanie cały Klimontów. Teraz też ich odpowiedzi radzę brać z przymrużeniem oka.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów


Powróć do Nasze bolączki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron