jestem tu nowy heyah

Postprzez Gość w 30 Gru 2005, 21:43

Tą Bolesława Ciepieli posiadam, chodzi o zarys dziejów, Stanisław Góra napisał ksiażki o paru kwk z Sosnowca, najlepiej miec je wszystkie, ale to chyba tylko kontaktując się z Nim osobiście.
Gość
 

Postprzez Gość w 30 Gru 2005, 22:10

Z tego co wiem to w latach 90 kwk P-K, wybierała już resztki udostępnionych pokładów (510) i filary między innymi szybu Józe na Zagórzu. Przynajmniej ta kopalnia umarła smiercią naturalną, czego nie można powiedzieć o paru innych.
Gość
 

Postprzez leszko88 w 31 Gru 2005, 00:34

nie mam zamiaru wtrącac się w dyskusje ale swoje trzy grosze musze dodać.KWK P-K dawniej Czerwone Zagłębie miała jeszcze dość pokładów do fedrowania,została zlikwodowana tak jak większośc kopalni w Zagłębiu czyli bezzasadnie w akcie odwetowym za czerwoną przeszłość naszego regionu.Policzcie ile kopalni zlikwidowano na Śląsku a ile w Zagłębiu i sprawdzcie kto wtedy rządził w kraju?Pozdro.
...prawda nie zawsze jest prawdopodobna...
leszko88
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 36
Dołączenie: 13 Mar 2005, 11:45
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Gość w 31 Gru 2005, 11:09

Bardzo dobrze ze zabierasz glos w dyskusji, bedzie bardziej wywazona, ja slyszlem rozne opinie na ten temat rowniez taka, ze sami sobie pozwolilismy zamknac te kopalnie, slazacy sa bardziej zorganizowani, i jak by to powiedziec , przywiazani do tradycji gorniczych. o wlasnie.
Gość
 

Postprzez admin w 31 Gru 2005, 12:12

częściowo zgadzam się z każdym z Was.
1.słyszałem, że na Klimontowie zostało jeszcze spora węgla...
2.Prawdą jest, że Ślązacy są lepiej zorganizowani, choć swoją drogą nasza kopalnia została zlikwidowana jako jedna z pierwszych w Polsce i wszystko działo się tak szybko...Chyba nie wszyscy zdawali sobie wtedy sprawy z tego co tracimy.
3. Nie wiem czy ewentualne protesty by pomogły. Pamiętacie jak górnicy z Niwki zamurowali się w siedzibie kompanii węglowej. Nic to nie dało. A władza była wtedy wybitnie antyzagłębiowska.Nie można zapomnieć o tym, że ci ludzie zniszczyli kawał historii Zagłębia. Zlikwidowali kilkanaście zagłębiowskich kopalń, zostawiając tylko niecałą kwk Kazimierz. Na Śląsku statystyki dotyczące tego tematu wyglądają zupełnie inaczej
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Gość w 31 Gru 2005, 13:13

Powiem w ten sposob moze jest tak ze dla potrzeb kapitalizmu i bezdusznej ekonomi trzeba bylo zamknac pare zakładow wedlug mnie na zaglebiu trafiono na najmniejszy opor a z nas zrobiono poprostu kozlow ofiarnych, zaglebie skazano, moze kosztem slaska i moze dlatego rowniez dlatego ze bylismy czerwonii, cos w tym jest.
Gość
 

Postprzez Gość w 31 Gru 2005, 15:47

i dlatego tak nienawidzimy hanysów
Gość
 

Postprzez Gość w 01 Sty 2006, 00:31

Szczęśliwego nowego roku
Gość
 

Postprzez admin w 01 Sty 2006, 13:31

wzajemnie!
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Gość w 12 Sty 2006, 11:32

W którym roku zlikwidowano wieże wyciągowe na kwk P-K? :shock:
Gość
 

Postprzez Gość w 12 Sty 2006, 11:33

Chodzi mi o te na klimontowie
Gość
 

Postprzez admin w 12 Sty 2006, 17:41

z tego co pamiętam to w latach 92-94
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez admin w 13 Sty 2006, 12:40

http://www.infomag.com.pl/~klimontow/li ... opalni.php
te zdjęcia pochodzą z 1995r. gdy burzono komin. Mam też sporo zdjęć z likwidacji szybu Mariusz. Jak będę miał trochę wolnego czasu to umieszczę je na stronie.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Gość w 16 Sty 2006, 21:33

Extra :shock:
Gość
 

Postprzez Gość w 16 Sty 2006, 21:38

Czy to byla pierwasza likwidowana kopalnia w zagłębiu, Ale zaczeli wlaśnie od ruchu Klimontow prawda, bo porąbke zlikwidowano pare lat potem, bo mam informacje, że jeszcze w 1999 roku wybuchł pożar podziemny w pokłądzie 510 w KWK P-K. Czy ktoś potwierdzi?
Gość
 

PoprzedniaNastępna

Powróć do Niewyjaśnione historie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron