Konkurs "Ginąca architektura Zagłębia" - zdjęcia

Wszystko co dotyczy historii naszej dzielnicy

Konkurs "Ginąca architektura Zagłębia" - zdjęcia

Postprzez admin w 12 Lis 2006, 16:41

Konkurs fotograficzny "Ginąca architektura Zagłębia"

1. Organizatorami konkursu są Administratorzy strony internetowej i forum internetowego o Klimontowie.
http://www.klimontow-sosnowiec.prv.pl/
http://www.klimontow-forum.prv.pl/
2. Celem Konkursu jest ukazanie zmian jakie nastąpiły w architekturze Zagłębia po 1989 r.
3. Udział w konkursie jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny.
4. Zgłoszenie zdjęć do konkursu następuje poprzez umieszczenie ich w dziale "Z przeszłości" - "Konkurs" na forum internetowym Klimontowa http://www.klimontow-forum.prv.pl/ w terminie do 15 grudnia 2006 r.
5. W przypadku technicznych problemów z umieszczeniem zdjęć na forum, dopuszcza się przesłanie ich na adres mailowy klimontow@op.pl - ich umieszczeniem na forum zajmie się admin:)
6. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 wykonane przez siebie zdjęcia. Mogą one być niezależne lub stanowić serię (reportaż). Każde zgłoszenie powinno zawierać krótki opis miejsc, które przedstawione są za zdjęciach.
7. Zgłoszone do konkursu zdjęcia mogą być w dowolnym formacie plików (np. JPG, GIF) a wielkość pliku nie może przekroczyć 500 KB.
8. Zwycięzcę konkursu wyłoni komisja w składzie: Administratorzy strony, MKZ.
9. Imię i nazwisko lub nick zwycięzcy zostanie ogłoszone na stronie http://www.klimontow-sosnowiec.prv.pl/ w dniu 20 grudnia 2006 r.
10. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci albumu "Ginąca architektura Sosnowca", ufundowaną przez Miejskiego Konserwatora Zabytków Pawła Duszę.

Powodzenia!

Prosimy o pierwsze zdjęcia.
Powodzenia!
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Pinus w 13 Lis 2006, 17:24

Pierwsze zdjęcie
- jest to pierwsza siedziba wójta w Będzinie na ul. Czeladzkiej
Image


- Stary dom na ulicy Wojska Polskiego na Niwce - ciekawe zdobienia przy wejściu

Image

- Stary dom w centrum Sosnowca na przecieciu ulic Siennej i Gospodarczej.

Image
Ostatnio edytowany przez Pinus, 20 Lis 2006, 11:27, edytowano w sumie 1 raz
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez Łukasz K. w 18 Lis 2006, 14:01

A ja mam pytanie troszkę "z innej beczki". Proszę mi powiedzieć czy album który jest nagrodą w tym konkursie ("Ginąca architektura Sosnowca") można gdzieś w Sosnowcu zakupić? Czy ten albm ma coś wspólnego z niedawnym konkursem o tej samej tematyce w Sosnowieckim Centrum Sztuki? Pytam ponieważ brałem udział w tamtym konkursie a taki album byłby fajną pamiątką. Pozdrawiam.
Łukasz K.
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Dołączenie: 30 Paź 2006, 00:21

Postprzez MKZ w 20 Lis 2006, 10:15

tak. to wlasnie ten album. znajduja sie w nim prace nagrodzone oraz zauwazone. spojrzalem- jestes wypisany na koncu albumu wsrod uczestnikow :)
zakupic go mozna w CIMie (Centrum Informacji Miejskiej) jak zreszta inne pozycje zwiazane z Sosnowcem. CIM miesci sie w budynku przy patelni- ten sam gdzie Straz Miejska i winda :) cena jest symboliczna.

po cichu zdradze ze w przyszlym roku bedzie kolejna edycja konkursu, takze zachecam do fotografowania
Awatar użytkownika
MKZ
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 108
Dołączenie: 31 Maj 2006, 08:47
Miejscowość: Miejski Konserwator Zabytków

Postprzez Pinus w 20 Lis 2006, 11:28

Dlaczego nikt wiecej nie daje swoich zdjeć?
Łukasz K - chetnie bym zobaczyl twoje fotki
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez Radkoww w 20 Lis 2006, 15:43

MKZ czy to Twoje śliczne zdjęcia swego czasu widziałem na dworcu PKP w Katowicach?
Radkoww
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 159
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 11:37

Postprzez Łukasz K. w 20 Lis 2006, 17:20

MKZ- bardzo dziękuję za odpowiedź. Będzie miła pamiątka :)

Pinus - miałem zamiar coś pokazać tylko ciągle brak czasu. Ale poprawie się niedługo i coś zamieszczę w tym temacie.

Pozdrawiam.
Łukasz K.
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 2
Dołączenie: 30 Paź 2006, 00:21

Postprzez Pinus w 27 Lis 2006, 15:35

NA zdjeciu nr. 2 umieściłęm budynek znajdujacy sie na ul. Wojska Polskiego na Niwce - czy moze zna ktoś jego historię??
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez MKZ w 04 Gru 2006, 09:15

Radkoww, niestety to nie moje. moje zdjecia przemyslowki mozna bylo zobaczyc na Patelni w S-cu, przed Teatrem Wyspianskiego w K-cach, i na rynku w GLiwicach- potem byl finisaz w Szybie Wilson w Katowicach Nikiszowcu (bardzo ciekawe miejsce- polecam kazdemu je odwiedzic)
po cichu moge juz szepnac ze w 2007 r bedzie kolejna edycja konkursu fotograficznego- jeszcze nie wymyslilem tematu, ale jak juz bede mial szczegoly to zamieszcze info na forum
Awatar użytkownika
MKZ
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 108
Dołączenie: 31 Maj 2006, 08:47
Miejscowość: Miejski Konserwator Zabytków

Postprzez Radkoww w 08 Gru 2006, 17:20

Mnie sie jednak wydaje że widziałem na dworcu PKP w Katosach podpis Paweł Dusza pod fotografiami no ale może się mylę :(
Radkoww
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 159
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 11:37

Postprzez MKZ w 09 Gru 2006, 23:57

aaa faktycznei masz racje. zapomnialem sobioe o tym ze Fundacja dla Slaska wystawila te fotki na Dworcu w Katowicach. pomylilo mi sie bo skojarzylem z inna wystawa ktora kiedys wisiala na dworcu i przedstawaial tez industrial.
niestety sam tej wystawy nie widzialem bo Fundacja uznala ze jest wlascicielem tych fotek :evil: i sobie je wystawia
Awatar użytkownika
MKZ
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 108
Dołączenie: 31 Maj 2006, 08:47
Miejscowość: Miejski Konserwator Zabytków

Postprzez Pakosz w 11 Gru 2006, 16:20

To i ja dorzucę swoje 5 groszy.
Bedzin. Wzgórze zamkowe.
Brama prowadząca do świata malowniczych zaułków, do świata który przemija...
Image


Wieża ciśnień elektrowni Kopalni Kazimierz. Sosnowiec ul. M Reja.
Image
Ostatnio edytowany przez Pakosz, 15 Gru 2006, 17:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Pakosz w 11 Gru 2006, 16:37

I jeszcze jednen będziński klimacik: ul Plebańska.

Image
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez zuza7979 w 11 Gru 2006, 17:24

Mam troszkę wątpliwości czy faktycznie ta wieża wyciągowa, która znajduje się na ul. Reja należała do kopalni. Z moich skromnych, (podkreślam skromnych) wiadomości wynika że teren kopalni Porabka - Klimontów kończył się na wysokości (mniej więcej) w okolicy obwodnicy GOP. Wydaje mi się że raczej bliżej tej wieży do kopalni Kazimierz-Juliusz ale to tylko moje skromne zdanie;)
zuza7979
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 11
Dołączenie: 07 Gru 2006, 18:04
Miejscowość: Pogoń

Postprzez Pakosz w 11 Gru 2006, 17:47

Witaj Zuza.
Dzięki za krytyczne spojrzenie na moją fotkę.
W Opisie zdjęcia zaznaczyłem że jest to jeden z szybów kop. Kazimierz i nadal przy tym nieskromnie obstaję.
Do zimy zeszłego roku stała tam jeszcze hala w której znajdowała się maszyna wyciągowa.
Jednak została rozebrana po tym jak pod naporem śniegu zawalił się jej dach. Pisał o tym również Pan Waśniewski. Powinien być na naszym forum link do tego artykułu. Nie podałem numeru szybu bo nie jestem go pewien.
Pisząc Kazimierz/Porąbka miałem na myśli umiejscowienie tego szybu na pograniczu tych dzielnic. Ul. Reja to Kazimierz a pobliska ul. Wiejska to już Porąbka (może jestem w błędzie?).
Co do terenów kop. Porąbka - Klimontów to najbardziej na wschód wysuniętym szybem tej kopalni był szyb FRANCIOSZEK położony kilkaset metrów od Wschodniej Obwodnicy GOP w kierunku Czarnego Morza.

Jak będziesz się wybierać w te okolice to daj znać. Może powymieniamy się informacjami. A może ktoś jeszcze się przyłączy?
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Następna

Powróć do Z przeszłości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron