Czorsztyn - więcej do zwiedzania

Czorsztyn - więcej do zwiedzania

Postprzez Doczu w 30 Sie 2006, 14:26

W połowie sierpnia oddano do zwiedzania kolejny fragment ruin zamku w Czorsztynie. Turyści mogą zobaczyć wnętrze Zieleńca i baszty Baranowskiego. Na drugim piętrze baszty udostępniono taras widokowy.
Dzięki tarasowi na baszcie, z zamku oglądać można panoramę poszerzoną teraz o Gorce i Podhale.
Prace remontowe prowadzone były przez dwa lata i pochłonęły ponad 335 tysięcy złotych. Remont prowadzono pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Godnym podkreślenia jest fakt, że całość prac sfinansowana została ze środków wypracowanych przez Gospodarstwo Pomocnicze przy PPN i pochodziła głównie ze sprzedaży biletów wstępu. Można śmiało powiedzieć, że każdy turysta odwiedzający malownicze ruiny królewskiego Czorsztyna ma swój wkład w przywracaniu blasku warowni. Ani jedna złotówka przeznaczona na remont baszty i Zieleńca nie pochodziła z budżetu państwa! Prace remontowe jeszcze się nie zakończyły. W dalszej kolejności utrwalane będą mury zewnętrzne Zieleńca, baszty Baranowskiego i zamku średniego. Marzeniem pracowników parku jest przeprowadzenie w przyszłości prac wykopaliskowych oraz odsłonięcie i utrwalenie zarysu murów zamku dolnego. Nie nastąpi to jednak prędko, ze względu na wysoki koszt przedsięwzięcia.

Źródło: http://www.e-gory.pl/wiadomosci.php?wiadomosci=1793

Bardzo mnie ta informacja cieszy. Bardzo lubię ten zamek. Niebawem chyba wybiorę się tam na któryś weekend jesienią.
Doczu
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 281
Dołączenie: 16 Lip 2006, 20:23
Miejscowość: Zagórze

Powróć do Zamki, pałace, ruiny w Polsce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron