Strona 1 z 1

Zwiedzanie Elektrociepłowni Elcho - Chorzów 6.09.2008

PostWysłany: 23 Sie 2008, 16:21
przez admin
Jeśli jest ktoś chętny żeby zwieidzć Elektrociepłownię Elcho w Chorzowie to szczegóły znajdzie na poniższym skanie artykułu z "DZ".

Re: Zwiedzanie Elektrociepłowni Elcho - Chorzów 6.09.2008

PostWysłany: 04 Wrz 2008, 18:45
przez admin
Odnośnie wycieczki: jeśli będzie można robić zdjęcia to coś zamieścimy :)

Re: Zwiedzanie Elektrociepłowni Elcho - Chorzów 6.09.2008

PostWysłany: 08 Wrz 2008, 11:09
przez admin
Wycieczka się odbyła, było widać troskę o zwiedzającego ze strony ELCHO (czyt. elho). Poczęstunek firmowymi krówkami, wodą mineralną (było gorąco), gadżety: smycze, dla dzieci kredki itp. Czas trwania zwiedzania to ok. 90min. Zostaliśmy oprowadzeni po prawie całym zakładzie + wyjazd windą na dach (ok. 70m) skąd był wspaniały widok na okolicę i pobliską, nieczynną już Hutę Kościuszko. Komin ma 105m wysokości.
ELCHO zaczęłą funkcjonowac w 2003 r,. zastępując 100 letnią elektrociepłownię Chorzów.
Aby wyprodukować ciepło i energię elektr. ELCHO spala węgiel w kotłach Foster Wheeler w ilości milion ton/rok, dostarczany z kop. Lędziny.
Wybudowana została przez Amerykanów, większość udziałów ma czeski CEZ. Pracowników łącznie ok. 160 głów :)