VIII wieków Zagórza

VIII wieków Zagórza

Postprzez Pakosz w 01 Gru 2008, 13:11

Zapraszam na konferencję naukową poświęconą historii Zagórza. Wstęp wolny.
Miejsce: Hala sportowa w Zagórzu ul Braci Mieroszewskich.
termin: piątek 5 grudnia 2008.
godzina: 11.00 do 13.30

Szczegóły:
http://www.cdnsosnowiec.edu.pl/index.ht ... iad=357873
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Re: VIII wieków Zagórza

Postprzez admin w 02 Gru 2008, 11:47

tematyla ciekawa, szczególnie:
Szkoła elementarna w Zagórzu i jej rozwój w latach 1816 – 1868
i
Czy w opowiadaniu Marii Dąbrowskiej miejscem powstańczych wydarzeń z 1863 roku mógł być zagórski dworek?

brakuje mi tu tylko Twojego wystąpienia o zagórskiej partyzantce w czasach 2 WŚ, może nie wiedzą, że na Zagórzu mieszka taki pasjonat tej dzielnicy.
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Re: VIII wieków Zagórza

Postprzez Pakosz w 04 Gru 2008, 11:19

W czasie konferencji będą prezentowane przygotowane przez mnie zdjęcia archiwalne Zagórza a także współczesne fotografie mojego autorstwa.
Moje zdjęcia znalazły się także w świeżo wydrukowanej monografii Zagórza.
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Re: VIII wieków Zagórza

Postprzez Pinus w 05 Gru 2008, 21:22

a gdzie to można kupić?
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Re: VIII wieków Zagórza

Postprzez Mar w 07 Gru 2008, 12:21

Pinus napisał(a):a gdzie to można kupić?

To samo zapytanie?
Mar
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Re: VIII wieków Zagórza

Postprzez Sławek w 07 Gru 2008, 15:59

Mar napisał(a):
Pinus napisał(a):a gdzie to można kupić?

To samo zapytanie?


no no ? :D
Sławek
Awatar użytkownika
Sławek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 785
Dołączenie: 17 Sie 2007, 09:56
Miejscowość: Pogoń

Re: VIII wieków Zagórza

Postprzez Pakosz w 09 Gru 2008, 10:29

Niestety monografia okazała się monografią tylko z nazwy.
Artykuły które tworzą treść tej książki są bardzo interesujące ale moim zdaniem brakuje opracowania kilku istotnych zagadnień. Z definicji monografia w sposób wyczerpujący powinna traktować dany temat. W tym przypadku tak nie jest.

Z tego co wiem to książkę "Z dziejów Zagórza" można nabyć w Wyższej Szkole Humanitas i w jakiejś księgarni w Olkuszu. Być może jeszcze gdzieś na terenie Sosnowca.
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Re: VIII wieków Zagórza

Postprzez Pinus w 24 Kwi 2009, 13:50

Właśnie stałem sie szcześliwym posiadaczem tej pozycji, brakuje mi pewnej rzeczy w niej - mianowicie podpisu autora fotografii. Dzięki tym foografia ksiażka stała sie dosyc ciekawa. Jeszcze nie zdążyłem jej przeczytać tylko tak przekartkowałem, zakupiłem ja w antykwariacie w Olkuszu w cenie 24 zł. - jest jeszcze jeden egzemplarz.
Przy tej ksiazce mam wrazenie jakby byla pisana na sile. Jakby ktos powiedzial pisz o Zagórzu teraz to jest modne. Nie widać tutaj serca

Ale nie mogę sie doczekac kiedy powstanie ksiazka autorstwa tego własnie fotografa (dla uwaznych - wiadomo o kim mowa). Moza taka pozycja powstanie.


Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt - dlaczego ludzie staraja sie wywazać otwarte drzwi. Jakby przy tej ksiażce posiłkowali sie postami na tym forum i niektorymi artykułami z Sosnowca - to naprawdę by było super. Nawet wystarczyłoby poskładać to wszystko do kupy i powstałaby bardzo ciekawa pozycja. Dużo brakow posiada ta ksiażak - artykuły tam zamieszczone sa dosyc ciekawe, ale tak jak Pakosz napisał nie wyczerpuje w zupełności tematu ZAGÓRZA, nawqet nie wiem czy w połowie go wyczerpuje.
Najśmieszniejsze ze artykuł dotyczący grodziska posiada zdjęcie grodziska z Tarnowskich Gór. Ale wystarczy przewertować ksiażkę do zdjeć naszego kolegi by zobaczyć grodzisko z Zagórza. Naprawdę nie wierzę by autor tego artykulu nie posiadał żadnych zdjeć tego grodziska
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno


Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron