rumień po ugryzieniu kleszcza

rumień po ugryzieniu kleszcza

Postprzez admin w 31 Maj 2008, 22:50

czy orientujecie się przez jaki okres utrzymuje się rumień po ugryzieniu kleszcza ?

Coś mnie ugryzło, wg lekarki nie był to kleszcz, tylko muszka/meszka. Miejsce po ugryzieniu paskudnie wyglądało i pojawił się rumień. Po 5 dniach wszystko zeszło. Dodam, że żadnego kleszcza na nodze nie zauważyłem, ale mogła być to tzw. nimfa lub cysta, które praktycznie są niewidoczne...
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Re: rumień po ugryzieniu kleszcza

Postprzez Płatek w 01 Cze 2008, 07:24

Ja miałem rumień przez cztery tygodnie, miał długość 7cm.Kleszcz nie gryzie i nie odchodzi on zostaje w miejscu które sobie wybiera.Ja brałem antybiotyki przez dwa tygodnie.

Ciekawostka,taki rumień się przesuwa.
Awatar użytkownika
Płatek
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 672
Dołączenie: 12 Lip 2006, 19:57
Miejscowość: gołonóg

Re: rumień po ugryzieniu kleszcza

Postprzez Doczu w 02 Cze 2008, 18:13

Luzik - meszki jak kąsają, to także pojawia się rumień, a nieraz calkiem niemała opuchlizna. Jakby to był kleszcz, to z pewnością byś go jeszcze miał.
Prawda jest taka że różne organizmy rożnie reagują na ukąszenia.
Moja córka np. ma potężne rumieni i opuchlizny, z bąblami zawierającymi płyn surowiczny po ukaszeniu zwykłych komarów.
Image
Doczu
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 281
Dołączenie: 16 Lip 2006, 20:23
Miejscowość: Zagórze

Re: rumień po ugryzieniu kleszcza

Postprzez Radkoww w 25 Cze 2008, 23:31

Mnie kiedyś kleszcza z twarzy wyciągali (odkryty przy goleniu), nie pamiętam bym brał antybiotyki
Radkoww
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 159
Dołączenie: 19 Wrz 2006, 11:37

Re: rumień po ugryzieniu kleszcza

Postprzez WILL w 03 Sie 2008, 22:16

Ja w swoim życiu miałem 5 kleszczy,wszystkie pomyślnie usunięte tzn.w całości.Nie stosowałem przeciwko nim żadnych dostępnych środków.Jak na razie żyje.
WILL
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 25
Dołączenie: 11 Sie 2007, 14:13
Miejscowość: Niwka


Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron