Wystawa- apel do mieszkańców Sosnowca

Wystawa- apel do mieszkańców Sosnowca

Postprzez admin w 26 Kwi 2008, 15:40

Muzeum w Sosnowcu przygotowuje kolejną wystawę z cyklu „Dzielnice Sosnowca”. Tym razem prezentowana będzie jedna z najstarszych dzielnic miasta – Zagórze. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców Sosnowca o pomoc w zebraniu materiałów, które wzbogaciłyby ekspozycję.

Poszukujemy wszystkiego, co wiązałoby się z Zagórzem: starych fotografii mieszkańców, a także ilustrujących wygląd dzielnicy, pamiątek rodzinnych: listów, dokumentów różnego rodzaju oraz map, obrazów, przedmiotów codziennego użytku, narzędzi pracy, które należały do osób zamieszkałych na tym terenie, lub też wyprodukowanych przez zagórskie zakłady itp. Zaprezentowane na wystawie przedmioty zostaną opisane z zaznaczeniem, czyją własność stanowią i zwrócone po zakończeniu ekspozycji.

Wystawę Muzeum sosnowieckie zamierza zaprezentować w terminie maj-lipiec 2008 r.

Wszystkich, którzy mogliby wspomóc to przedsięwzięcie i przyczynić się w ten sposób do popularyzacji dziejów naszego miasta, prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Historii i Kultury Miasta Muzeum w Sosnowcu: (032) 363 45 17 lub e-mailowy: historia@muzeum.org.pl

http://www.muzeum.org.pl/?p=p_134
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron