Wybory

Wybory

Postprzez Pinus w 08 Paź 2007, 09:46

Zbliżają sie wybory. Jestem ciekaw na kogo będziecie głosowac i dlaczego.
wg. mnie nie ma na kogo głosować.
ALe należałoby wybrać mniejsze zło. Wydaje mi się ze moze PIS nie byłby złym kandydatem. Ale nie jestem jego zagorzałym zwolennikiem.
Jeśli zostanie wybrana inna partia to będzie taka sama sytuacja jaką mamy obecnie - dziwne koalicje itp.
Jesli jedna partia wygra - to już nie bedzie mogła zgonić winy za ewentualne porażki na kogoś innego.
Głównym minusem tej partii sa jego przywódcy. Taka sama sytuacja jest w PO. Ciągłe gierki z Rokitą.
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez janek w 08 Paź 2007, 12:54

denerwuje mnie, że ciągle mamy tych samych ludzi, te same twarze w polityce, tyko że w innych partiach.
Powinni wymienić cały skład. Nikogo kto już był.
janek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 3
Dołączenie: 04 Sty 2007, 00:48

Postprzez Pinus w 08 Paź 2007, 15:40

mnie to samo denerwuje. Ale niestety nie mozna tego zmienić. Przykładem tego jest Samoobrona - ludzie zupełnie nowi. A raczej na nich bym nie głosował

Wszyscy maja jakieś powiazania i trudno by było przebić sie partii w której siedzą ludzie z poza układów. Tam wiek nie powinien przekraczać 35 lat.
Niektóre partie stawiaja na młodosć - ale to sa tylko marionetki a za sznurki pociaga ktoś inny
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez luk w 08 Paź 2007, 16:11

co "se" wybierzemy to miec bedziemy,

"denerwuje mnie, że ciągle mamy tych samych ludzi, te same twarze w polityce, tyko że w innych partiach.
Powinni wymienić cały skład. Nikogo kto już był."

racja :)
Awatar użytkownika
luk
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 190
Dołączenie: 28 Sie 2006, 21:51
Miejscowość: jaworzno

Postprzez Pinus w 08 Paź 2007, 20:37

A dokładnie można plusy albo minusy na jaka partie chcecie glosowac
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez Pakosz w 08 Paź 2007, 21:11

Wybory to jedna z tych sytuacji gdy każda decyzja jest zła....
Szkoda że nie wrócą te zamierzchłe czasy pierwszych demokracji gdy to obywatele sami namawiali do "rządzenia" najmądrzejszego i najlepszego spośród siebie.
Teraz każdy na wszelkie sposoby sam pcha sie do korytka...
Im berdziej umie "mydlić oczy" tym lepiej dla......niego samego.
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Pinus w 09 Paź 2007, 07:17

Zgadzam sie z tym co napisali moi przedmówcy.
Ale prosze o konkrety
czyli - czy głosujecie, a jak tak to na kogo i dlaczego.
Słyszałem że Anglia głosuje na PO - a dlaczego tego nei wiem
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez Piotr w 09 Paź 2007, 10:12

Nie pójdę na wybory. Nie pierwsze zresztą. Poniżej tekst. Nie wymyśliłem go sam (pochodzi z netu), ale powtórzę tutaj nawet choćby i nie miało to przyspożyć mi sympatii, tych którzy wezmą udział w głosowaniu.

"Bandyci z polskiego politycznego półświatka zrobią wszystko, aby utrzymać się przy korytach. Wobec tego wszystkiego, co prezentowali i prezentują nadal, pójście na wybory to przyjemność, którą można porównać jedynie z wizytą w burdelu celem wybrania sobie żony. Ludzie! Miejcie choć odrobinę szacunku dla samych siebie! Szanujcie się choć trochę! W dniu wyborów zostańcie w domach!"
Piotr
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 78
Dołączenie: 24 Sty 2007, 12:44

Postprzez Pinus w 09 Paź 2007, 13:16

Zgodzę sie z tym. Ale nie pójście na wybory czy w czymś pomoże.
To tak jakby sie z boku przyglądać - i nie reagować na nic.
Przecież nie ma kto objąć rządów. Nie ma takich ludzi!!!!
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez luk w 09 Paź 2007, 14:06

to najlepiej obrazuje jak wyglada sytuacja... ( pierwsze 1,5 minuty )

http://www.youtube.com/watch?v=nCfD4NP6y2E
Awatar użytkownika
luk
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 190
Dołączenie: 28 Sie 2006, 21:51
Miejscowość: jaworzno

Postprzez Pakosz w 09 Paź 2007, 14:14

Uważam że trzeba wybrać.
Choćby mniejsze zło.
W przeciwnym wypadku do władzy dochodzą ludzie pokroju tych którzy paradują w biało-czerwonych krawatach.
Co do konkretów to nie mam "ulubionej" partii. Jeszcze nie wiem na kogo będę głosował.
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Piotr w 12 Paź 2007, 09:12

Pakosz napisał(a):Uważam że trzeba wybrać. Choćby mniejsze zło.
Ja też tak uważam i wybiorę wypad w góry z synem. Z racji podobno powszechnego zjawiska zaniedbywania kontaktów rodziców z dziećmi wcale nie będę tego pomysłu uważał za "mniejsze zło", tylko za samo dobro.
Pakosz napisał(a):W przeciwnym wypadku do władzy dochodzą ludzie pokroju tych którzy paradują w biało-czerwonych krawatach.
Oni nie dochodzą do władzy. Oni dochodzą, ale do własnych złudzeń. Jakąż władzę może mieć nade mną choćby taka Lepperzyna...? Władzę to on może sprawować tylko nad jakąś szmatą, która własnym tyłkiem obsługuje hotel sejmowy, albo nad panienką w burdelu.
Piotr
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 78
Dołączenie: 24 Sty 2007, 12:44

Postprzez Doczu w 12 Paź 2007, 09:54

Ja nie jestem zwolennikiem PiSu. Powiem więcej - wiele rzeczy nie podoba mi się za Ich rządów. Jak to zwykle u nas w kraju bywa - obiecali wiele, a zrobili gówno ale tym razem zagłosuję na PiS ze względu na to, żeby potem nie mówili, że nie mogli spełnić swoich obietnic przedwyborczych, ponieważ mieli skróconą kadencję. Poza tym nie będzie już wymówki że nie było kasy na organizację Euro 2012, na budowę stadionów i infrastruktury jak autostrady, kolej itp, bo te pieniądze są - trzeba je tylko umiejętnie wykorzystać.
Dlatego po cześci z braku dobrego kandydata a po cześci wbrew swoim odczuciom zagłosuję na pisiory. Dam im szansę, choć i tak nie bardzo werzę, że zostanie godnie wykorzystana. Ale może się mile zaskoczę. Chciałbym.
Image
Doczu
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 281
Dołączenie: 16 Lip 2006, 20:23
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Pakosz w 12 Paź 2007, 11:20

Dla mnie przejawem działania "władzy" jest chociażby przysłowiowy stan dróg i służby zdrowia. Jeżeli uszkodzę zawieszenie na dziurawej jezdni a szpital w którym miałem mieć zabieg zostaje zamknięty to widzę że "władza" ma władze. Jeżeli wytną mój ulubiony las a w jego miejsce zbudują supernowoczesną hutę która zatruje i zniszczy inny las to też będzie skutek działania władzy. Jeżeli zamknięta zostaje kopalnia w którą wcześniej zainwestowano spory kapitał (KWK Niwka-Modrzejów) i ludzie pozostają bez pracy to również jest to wynik "zabiegów" władzy.
Tak więc wszelkiej maści złodzieje w białych rękawiczkach, populiści i ignoranci mają mniejszy lub większy wpływ na nasze życie.
Awatar użytkownika
Pakosz
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 622
Dołączenie: 01 Lut 2006, 09:19
Miejscowość: Zagórze

Postprzez Piotr w 12 Paź 2007, 11:52

Pakosz napisał(a):Tak więc wszelkiej maści złodzieje w białych rękawiczkach, populiści i ignoranci mają mniejszy lub większy wpływ na nasze życie.

Tylko taki, na jaki im sami pozwalamy i nie w lesie, nie na drogach, tylko w naszej mentalności, w naszych głowach. Z wyborami każdy zrobi, co zechce. Ja spadam z tego tematu, bo czuję, że mi ciśnienie rośnie i wnet tu "pojadę" dając się poznać od nienajlepszej strony...
Piotr
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 78
Dołączenie: 24 Sty 2007, 12:44

Następna

Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron