Rowerem przez pustynię

Rowerem przez pustynię

Postprzez admin w 17 Mar 2007, 16:02

Do końca kwietnia, jeszcze zanim na dobre rozpocznie się tegoroczny sezon rowerowy, oznakowany zostanie nowy szlak dla miłośników jednośladów. Połączy część dotychczasowych tras. Szlak będzie prowadził z Trzebiesławic aż do Błędowa. To właśnie tam powstaje nowoczesny Eurocamping dla turystów, a w pobliżu rozciąga się jedyny obszar pustynny na naszym kontynencie.

- Sprawdziliśmy wszystko dokładnie. Po drodze nie ma żadnych przeszkód, a trasa wiedzie głównie szutrami i leśnymi duktami. Wydamy także specjalny informator z mapami, dzięki czemu amatorzy wycieczek z pewnością nie zabłądzą - mówi Zbigniew Kałuża, kierownik referatu sportu dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

Nowy szlak ma liczyć 16,5 km i będzie uzupełniał dotychczasowe 40 km tras, które są już dokładnie oznakowane i wytyczone. Szlak rozpoczyna się w Trzebiesławicach i prowadzi w kierunku Tucznawy, a potem do Kuźniczki i przez dolinę Białej Przemszy do Rud i Okradzionowa. Stąd już tylko kilka kilometrów do Błędowa. Trasa jest bardzo malownicza i tylko gdzieniegdzie zbacza na stałe, asfaltowe podłoże.

Nowe władze zamierzają także rozwiązać problem ścieżki rowerowej wzdłuż linii brzegowej zbiornika Pogoria IV. Na razie przegradzają ją zamknięte bramy śluzy, bo tak nakazał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej z Gliwic, który jest administratorem tego zbiornika.

Już przed rokiem do magistratu trafiały w tej sprawie pisemne petycje, podpisane przez dziesiątki osób. Rowerzyści nie mogą zrozumieć, dlaczego piękna trasa jest podzielona na pół i odcinek ok. 20 m, trzeba objeżdżać ponadkilometrowym łukiem po ruchliwej drodze.

- Teren nie jest nasz, dlatego musimy proponować konkretne rozwiązania. By rowerzyści nie musieli przenosić przez bramę sprzętu na plecach, potrzebne jest dobudowanie nowego kawałka drogi obok, albo wydzielenie specjalnego pasa obok bram. Będziemy negocjować - mówi Marcin Bazylak, naczelnik Wydziału Startegii, Promocji, Kultury i Sportu UM.

źródło: Dziennik Zachodni
http://dabrowagornicza.naszemiasto.pl/w ... 09933.html
Super pomysł z tą trasą. W Dąbrowie dawne wyrobiska zamieniane są na zbiorniki wodne, powstaję trasy rowerowe. U nas wygląda to niestety inaczej...

Jakie są Wasze ulubione trasy rowerowe? Moje :
1. Klimontów-Zagórze-Pogoria III, IV
2. Klimontów-Balaton-Ostrowy-Strzemieszyce-Sławków-Cieśle
3. Klimontów-Balaton-Kazimierz-Zagórze
4. Klimontów-Dandówka-Bobrek-Niwka
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Pinus w 21 Mar 2007, 14:46

Moje są podobne.
- Zagórze-Klimontów - Balaton - Sosina
- Zagórze - Kazimierz
- Zagórze - Pogoria

Fajna trasa jest Zagórze -Oświecim
Zagórze - Ogrodzieniec - ale to już dla wyczynowców. Sam tylko raz sie wybrałem tymi trasami. Ale wiekszą grupą wz dłuższymi przerwami można coś pokombinować. Zrobić mały rajdzik amatorski.
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez Doczu w 22 Mar 2007, 08:33

Moją ulubiona i stałą trasą było do niedawna:
Zagórze-Kazimierz-Cieśle-Sosina-Klimontów-Zagórze - ok.40km.
Zamieniłem ją na:
Zagórze-Pogoria IV-Zagórze - odległośc podobna.
Lubię tez:
Zagórze-Klimontów-Sosina-Bukowno-Chrzanów-Trzebinia Zamek Lipowiec
lub Zamek Tenczyn - odległośc odpowiednio ok. 120 i ok 110 km
Fajna traska tez jest wlasnie na Pustynię Błędowską:
Zagórze-Klimontów-Cieśle-Sławków-Krzykawka-Laski-Klucze-Chechło-Łosień Długości nie pamiętam, ale chyba coś ok 80 km.
Jeśli będą chetni, to na wiosnę wybieram się własnie na Jurę (Albo okolice Tenczyna, Dolinek podkrakowskich albo Ogrodzieńca) więc możemy się zebrać ekipą.
Image
Doczu
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 281
Dołączenie: 16 Lip 2006, 20:23
Miejscowość: Zagórze


Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron