bezsensowna likwidacja kopalń

bezsensowna likwidacja kopalń

Postprzez admin w 09 Lis 2005, 23:26

Rząd genialnego profesora polibudy Jerzego Buzka wmawiał wszystkim,że likwidacja kopalń jest koniecznościa. Z 70 kopalń zostało 30. Swoją drogą poprzednie rządy też nie są bez winy... a teraz okazuje się, że węgla brakuje i trzeba będzie go importować. Chcą uruchomić starą ścianę na Niwce. Każdy rozsądnie myślący człowiek przewidywał podobny scenariusz....
no ale przedstwaiciele egzekutywy i legislatywy nie muszą być ludźmi rozsądnymi. Sami ich sobie wybraliśmy...
co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Re: bezsensowna likwidacja kopalń

Postprzez Komodo w 02 Lut 2006, 23:43

admin napisał(a):Rząd genialnego profesora polibudy Jerzego Buzka wmawiał wszystkim,że likwidacja kopalń jest koniecznościa. Z 70 kopalń zostało 30. Swoją drogą poprzednie rządy też nie są bez winy... a teraz okazuje się, że węgla brakuje i trzeba będzie go importować. Chcą uruchomić starą ścianę na Niwce. Każdy rozsądnie myślący człowiek przewidywał podobny scenariusz....
no ale przedstwaiciele egzekutywy i legislatywy nie muszą być ludźmi rozsądnymi. Sami ich sobie wybraliśmy...
co o tym sądzicie?


Sądzimy, że próbujesz wywołać głupią, bezsensowną dyskusję :)
Komodo
 

Re: bezsensowna likwidacja kopalń

Postprzez admin w 03 Lut 2006, 13:07

Komodo napisał(a):
admin napisał(a):Rząd genialnego profesora polibudy Jerzego Buzka wmawiał wszystkim,że likwidacja kopalń jest koniecznościa. Z 70 kopalń zostało 30. Swoją drogą poprzednie rządy też nie są bez winy... a teraz okazuje się, że węgla brakuje i trzeba będzie go importować. Chcą uruchomić starą ścianę na Niwce. Każdy rozsądnie myślący człowiek przewidywał podobny scenariusz....
no ale przedstwaiciele egzekutywy i legislatywy nie muszą być ludźmi rozsądnymi. Sami ich sobie wybraliśmy...
co o tym sądzicie?


Sądzimy, że próbujesz wywołać głupią, bezsensowną dyskusję :)

dlaczego bezsensowną?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez R@fał w 08 Lut 2006, 19:08

Dyskusja jest sensowana,zamykanie kopaln było niepotrzebne,można bybyło teraz węgiel eksportować do innych krajów :wink: i mieć z tego jakieś korzyści,a tak wychodzi na to że pan Buzek miał jakiś swój interes w likwidacji kopalń,aż człowiek się dziwi że z rejonu Śląska gdzie Buzek spowodował takie bezrobocie,dostał się on do Europalramentu[/list]
Życie depcze wyobraźnie!
R@fał
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 28
Dołączenie: 07 Lut 2005, 19:47
Miejscowość: zagórze mec....

Postprzez Alfi w 13 Lut 2006, 03:07

To była celowa zagryfka Rządu aby ubić Czerwone Zagłębie.
Bo węgla to jeszcze na dobrych kilka lat było do wydobycia!!!!!!!!!!!!!!
Alfi
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 182
Dołączenie: 13 Lut 2006, 02:41

Postprzez Mar w 15 Lut 2006, 21:39

Popieram twe interpretacje Alfi!!!
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Postprzez Alfi w 16 Lut 2006, 23:48

I tak trzymać. :twisted:
Alfi
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 182
Dołączenie: 13 Lut 2006, 02:41

Postprzez Sebastiano w 19 Lut 2006, 00:05

Nie znacie realiów politycznych, więc wasze wypowiedzi są tylko splotem wysnutych z "kosmosu" informacji. Ja tym bardziej nie znam się na polityce, bo się nią kompletnie nie interesuję. Z tego wychodzi, że każdy Polak to jeden wielki znawca polityki. Zaineresujcie się może sportem, albo filmem, albo czymkolwiek. Nie warto tracić życia na rozmować o polityce jak i politykach. :wink: :D
Awatar użytkownika
Sebastiano
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 64
Dołączenie: 19 Lut 2006, 00:00
Miejscowość: Klimontów

Postprzez leszko88 w 10 Mar 2006, 01:28

na polityce się nie znam ale na mój rozum to większość naszych elektrowni jest napędzana węglem którego mamy pod dostatkiem.i nadal jest to najtańsze paliwo do nich.wspomne tylko że z węgla można także zrobić beznynę :D więc po co uzależniać się od importu i dobrego humoru cara który zawsze może zakręcić kurek z paliwem?widocznie ktoś ma w tym interes.
fachowo to się tak ładnie nazywa - bezpieczeństwo energetyczne państwa.
...prawda nie zawsze jest prawdopodobna...
leszko88
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 36
Dołączenie: 13 Mar 2005, 11:45
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Pinus w 11 Mar 2006, 09:53

Popieram leszko

Mój tata tam pracował, a w szkole uczyła mnie kobieta której mąz był geologiem (czy jakoś tak). W każdym razie zajmował się określaniem ile węgla jeszcze jest pod ziemią. I tego węgla było naprawde dużo.
W kazdym razie do tej pory by wystarczyło.

Przemysł energetyczny to duuuuuuuuuże pieniądze - których nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić. Parę lat temu był szum o biopaliwa - i staneło w martwym punkcie - no teraz się coś ruszyło.
Po prostu ktoś trzyma na tym swoją łapę. Tak samo z likwidacją tej kopalni - ktoś musiał neiźle zarobić.

Stare przysłowie mówi " JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O PIENIĄDZE"
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez gladek800 w 11 Mar 2006, 21:54

A ja mam wrażenie że do "niedawna" w Polsce żądził zupełnie ktoś inny, niż nasi włodarze
gladek800
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 71
Dołączenie: 11 Mar 2006, 21:52

Postprzez gladek800 w 11 Mar 2006, 21:58

Sam spotkałem się z opiniami niektórych naukowców, że niektóre kopalnie zostały zamknięte niekoniecznie z powodu wyczerpujących się zasobów.
gladek800
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 71
Dołączenie: 11 Mar 2006, 21:52

Postprzez Alfi w 13 Mar 2006, 02:25

To prawda.
Alfi
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 182
Dołączenie: 13 Lut 2006, 02:41

Postprzez wasniewski39 w 27 Mar 2006, 18:06

Prawda jak zwykle leży pośrodku, na terenie Zagłębia były najstarsze kopalnie i złoża w nich faktycznie były wyczerpane. Oczywiście były też wyjątki np. Kopalnia Niwka, która wyraźnie nie podobała się Holdingowi Katowice. Wyznaczono ją, gdy światowe ceny były na bardzo niskim poziomie do wysyłania węgla na eksport. Szybko okazało się, że ma najgorsze wyniki ekonomiczne i trzeba ją zamknąć, mimo że mogła pracować jeszcze wiele lat.
Aktualnie grupa gazowa działająca chyba pod dyktando Gazpromu, stara się przestawić elektrownie i elektrociepłownie węglowe na gaz. Wszystko to się dzieje gdy nasze zakłady azotowe są zmuszone z powodu braku gazu, przerywać okresowo swą produkcję lub ją zmniejszać, albo importować amoniak z Rosji zamiast gazu (drzewo wożone do lasu). To jeszcze nie wszystko, naszą ropę oczyszczoną z siarki eksportujemy do Niemiec. Nasze południowe rafinerie, które nie mają instalacji do odsiarczania ropy są zmuszone do produkcji wyrobów podobnych do paliw, wykorzystywanych przez mafie paliwowe. Gdy o tym napisałem na forum CIRE (ogólnopolskie forum paliwowe) otrzymałem odpowiedź, że nasze rafinerie są jedynie przystosowane do przerobu zasiarczonej rosyjskiej ropy.
wasniewski39
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Dołączenie: 15 Mar 2006, 19:42

Postprzez Radkow w 26 Lip 2006, 16:30

Jakiś czas temu obiło mi się o uszy że teraz z kolei przypomniano sobie że źle zrobiono i KWK Mysłowice ma podbierać sosnowiecki węgiel ale nie wiem ile w tym prawdy :)
Radkow
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 97
Dołączenie: 25 Lip 2006, 03:00
Miejscowość: 11lsd

Następna

Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron