Aktualności Tatrzańskie (To jest prawdziwy Extrem)

Aktualności Tatrzańskie (To jest prawdziwy Extrem)

Postprzez Mar w 29 Lip 2006, 11:05

W niedzielę, około godziny 13.30 Olek Domalewski (Diverse Extreme Team) skoczył z Kazalnicy

Nad Filar dostaliśmy się trawersem, którym normalnie dochodzi się do szlaku po zakończeniu wspinaczaki, potem zjechaliśmy mniej niż 20 metrów na trójkątną półkę z jednym boltem od Wędrówki dusz, według wysokościomierza byliśmy 290 m nad taflą Czarnego Stawu. Miejsce okazało się idealne. Olek odwiązał się od liny, założył spadochron, co przyniosło mu wyraźną, dla nas niezrozumiałą ulgę :). Emocję sięgnęły zenitu...

Olek długo się nie zastanawiał, rzucił tylko: "Do zobaczenia na dole! 3...2...1...". Na dole oprócz pontonu czekał strażnik parkowy, ale chyba mu się podobało - wlepił tylko minimandaty.

A oto relacja Olka:

"Kazalnica chodziła mi po głowie już od roku. Dobrze, że rok temu trafiłem na festiwalu filmowym na Szafę i odgrzebaliśmy temat w czerwcu tego roku. Skoki takie jak ten to prawdziwe wyzwanie. Same przygotowania, oglądanie miejsca przed dwoma tygodniami, wspinaczka, rozmowy i dyskusje dostarczyły mi dużo radości. Sam skok to coś czego nie da się opisać. Technicznie trudny exit-point, a lądowanie na brzegu groziło prawie 100% kontuzją. Zdecydowaliśmy się na wodowanie przy brzegu i asekurację pontonem. Wszyskto poszło perfekcyjnie choć wiele niespodzianek spotkało Nas przed samym skokiem. Dzięki profesjonalnemu podejściu kolegów mogłem cieszyć się z otwarcia nowego obiektu. Na pewno kiedyś wrócę na Zerwę, ale nie jest to miejsce przeznaczone na "codzienne" skakanie. Chłopaki (Szafa, Maćko, Serek, Rafał, Rodrigo, Antek) spisali się na medal, a mi pozostało tylko skoczyć. Nie mogę zapomnieć o mojej Martynie, która cały czas mnie wspiera i wytrzymuje trudy tego co robię."

Cała akcja została sfilmowana na kilka kamer, tu podziękowania dla firmy Hannah, która bez wahania wsparła produkcję filmu, materiał już wszedł na warsztat. Fragment skoku nakręcony przez Studio filmowe SZAFA GRA można obejrzeć w serwisie wspinanie.pl.
http://www.e-gory.pl/wiadomosci.php?wiadomosci=1734

Image
Mar
Mar
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 969
Dołączenie: 30 Sty 2006, 22:08
Miejscowość: Będzin

Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron