likwidacja szpitala na Pogoni

Postprzez admin w 03 Lis 2006, 21:10

MKZ częściowo rozumiem Twoje stanowisko, tym bardziej, że masz przeciwko sobie cały UM. Czy nie uważasz jednak, że w Sosnowcu jest jeszcze trochę wolnej przestrzeni gdzie możnaby postawić neofilologię bez burzenia szpitala? Co z niewykończonym budynkiem Farmacji?
Wielu internautów piszących swoje komentarze na największych serwisach sosnowieckich posługuje się słowem hańba. Czy to zachowanie ne przypomina Ci wyburzenia Savoya, fragmentów dworca i kilku pięknych budynków w centrum w latach 70.
Z tego co wiadomo wpis do rejestru zabytków jest bardzo mało prawdopodobny, więc jedyne co pozostaje to liczyć na trochę rozsądku ze strony władz Sosnowca. W tej sprawie go zabrakło!
Najboleśniejsze jest to, że JM J. Janeczek - sosnowiczanin, z taką radością zgodził się na budowę w tym miejscu.
Nie przekonują mnie też argumenty o utracie dotacji unijnej na budowę nowego gmachu, gdyby teraz wszystko zatrzymno. Trzeba było myśleć wcześniej...dlaczego wszyscy muszą płacić za ten chory pomysł? MKZ co Twoim zdaniem napiszą historycy o tej sprawie za 60 lat?
kto z UM wpadł na ten genialny pomysł by budować akurat w tym miejscu?
Mnie się to w głowie nie mieści!
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez MKZ w 08 Lis 2006, 09:56

masz rację. ale nie porownywalbym tego z wyburzaniem Savoya, czy fragmentow dworca (i stawiania jescze dodatkowo ohydnego Sezamu). Fakt- wpis do rejestru bylby malo prawdopodobny, ale to nawet nie ze wzgledu na opieszalosc sluzb konserwatorskich, ale przede wszystkim na to ze w Sosnowcu mamy kilka obiektow ktore prezentuja lepsza architekture i czekaja na wpis. wierz mi- szpital, oczywiscie jest wazny z punktu widzenia hisotrycznego, ale nie jest to wybitna architektura. juz pomijajac to co mowia niektorzy o zarazkach, ktore moga sie tam miesci- nie wiem, nie znam sie na tym- ale stan techinczny pozostawial wiele do zyczenia.

i tak na koniec powtorze, ze masz racje- obiekt neofilologii moglby stanac w innym miejscu. ale nalezy sobie zadac tez pytanie- co dzialo by sie ze szpitalikiem?? czy istnialy jakiekolwiek perspektywy dla tego obiektu?? i jeszcze jedno- wiem, ze decyzja o wyburzeniu szpitalika nie byla latwa. ale musicie pamietac ze wladze miasta nie zajmuja sie tylko ochrona zabytkow. to jest wazna kwestia (dla mnie najwazniejsza), ale prezydent patrzy na miasto calosciowo. moge sobie tylko wyobrazic, ze dla niektorych jest to po prostu atrakcyjna dzialka, zablokowana przez nieuzytkowany szpital, w ktora mozna zainwestowac, ozywiajac w ten sposob cala dzielnice, a moze i cale miasto, wzmacniajac roel Sosnowca jako miasta akademickiego... itd. wierzcie mi ze wtedy kwestie historyczne, mimo ze sa wazne, to jednak nie najwazniejsze.
szkoda
Awatar użytkownika
MKZ
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 108
Dołączenie: 31 Maj 2006, 08:47
Miejscowość: Miejski Konserwator Zabytków

Postprzez Pinus w 08 Lis 2006, 18:13

Dużo mamy pięknych obiektów - i tak dobrze że niekótre zostaną zachowane.
Ale może jak na penym forum wyczytałem - wartalo by zrobić dokumentacje fotograficzna takich obiektów. Chociaż na zdjeciach by cos zostało.
Bardzo fajny budynek jest na Niwce- jadąć od Zagórza miedzy blokami jest taki mały domek mieszkalny Ale bardzo piękne ma zdobienie nad drzwiami. Sam dom może nie taki atrakcyjny.
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez admin w 08 Lis 2006, 18:48

Pinus napisał(a):Bardzo fajny budynek jest na Niwce- jadąć od Zagórza miedzy blokami jest taki mały domek mieszkalny Ale bardzo piękne ma zdobienie nad drzwiami. Sam dom może nie taki atrakcyjny.

też kiedyś zwróciłem na niego uwagę, ciekawe kto w nim mieszkał?
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Pinus w 08 Lis 2006, 20:56

A może konkurs
Typu najlepsze zdjecie ginacej architektury?
Ustalimy kryteria - oczywiscie nagroda byloby wyroznienie na forum.
Może kazdy zaprezentuje max 3 fotki malo znanych miejsc czy obiektów (wiec kopalnie raczej odpadaja i to co już jest na forum tez odpada)Ustalimy teran np. Zagłębie oraz termin do którego można wysyłać fotki. Tak by powstała swego rodzaju biblioteka zapomnianych miejsc
Pinus
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 481
Dołączenie: 25 Sty 2006, 13:19
Miejscowość: Zagórze/ Bukowno

Postprzez MKZ w 09 Lis 2006, 20:43

co do Ginacej Architektury to w zeszlym roku udalo mi sie p[rzeforsowac pomysl na konkurs fotograficzny ktory zorganizowal Wydzial Kultury.
temat "ginaca architektura Sosnowca". Bylem w szoku jak wielkie zainteresowanie to wywolalo.
no ale mozna zrobic taki konkurs na lamach forum :)
nagrode ja mam- co prawda jest bardzo skromna: album pokonkursowy "Ginaca Architektura Sosnowca". Zwyciezcy przesle poczta albo wrecze osobiscie :)
ja nie startuje... poki co udzielam sie w szeregach ZTFu i tam mamy rece pelne roboty. o, wlasnie- jesli ktos z was fotografuje i chce robic cos wiecej niz tylko fotki do albumu to zapraszam do ZTFu (Zaglebiowskie Towarzystwo Fotograficzne). Adres do naszego forum: www.ztf.sa.dt.pl
Wszystko dopiero sie rodzi ale mamy nadzieje ze kiedys z tego bedzie cos cennego.
Awatar użytkownika
MKZ
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 108
Dołączenie: 31 Maj 2006, 08:47
Miejscowość: Miejski Konserwator Zabytków

Postprzez admin w 09 Lis 2006, 22:18

ok, pomysł uważam za b.dobry
MKZ dzięki za propozycję nagrodzenia zwycięzcy, szczegóły ustalimy wkrótce
Image
Image
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
 
Posty: 1501
Dołączenie: 07 Maj 2008, 08:42
Miejscowość: Klimontów

Postprzez Doczu w 11 Lis 2006, 15:04

Super pomysł.
Pomysłodawcy dzięki za ufundowanie nagrody.
Czekamy zatem na szczegóły konkursowe
Doczu
Klimontowiak
Klimontowiak
 
Posty: 281
Dołączenie: 16 Lip 2006, 20:23
Miejscowość: Zagórze

Poprzednia

Powróć do Aktualne wydarzenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron